Başkan Türel, Turizmde Güzel Bir Çıkış Gerçekleştireceğiz - turkiyedehaber.com

Başkan Türel, Turizmde Güzel Bir Çıkış Gerçekleştireceğiz

Alman turizm basını temsilcileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizmde en zor senesini geride bırakan Antalya’nın geleceğe güvenle bakmaya devam ettiğini belirterek, “Kazandığımız tecrübeyle 2017 sezonuna daha iyi hazırlanıyoruz. Öyle görünüyor ki gelecek sene çok daha güzel bir çıkış gerçekleştireceğiz” dedi.

Bu haber 15.11.2016 10:15:54 tarihinde eklenmiş ve 1567 kişi tarafından okunmuştur.

Başkan Türel, Turizmde Güzel Bir Çıkış Gerçekleştireceğiz

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Türel, 5 ülke ile başlattıkları tanıtım faaliyetlerini bu yıl 10 ülkeye genişleteceklerini söyledi.
Öger Tur’un katalog tanıtımına katılan Başkan Menderes Türel, burada Alman turizm medyasıyla bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Alman basın mensuplarına seslenen Türel, Antalya tanıtım faaliyetleri çerçevesinde bu yıl Almanya medyasıve tur operatörlerive kanaat önderleriyle başlattıkları güzel işbirliğinin güçlenerek devam ettiğini söyledi. “Hiçbir zaman Antalya’ya inancımı, güvenimi kaybetmedim, hep en iyisi için gayret ettim” diyen Başkan Türel, Antalya’nın özellikle Doğu Akdeniz’deyaşanan sıcak gelişmelere rağmen bu coğrafyada tam bir istikrar ve barış adası olduğunu vurgulayarak, dünyada birçok olumsuzluk yaşanıyorken G20, NATO zirvesi, EXPO gibi çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını hatırlattı. 
Geleceğe güvenle bakıyoruz
Başlatılan tanıtım faaliyetleri ve gayretleri neticesinde Antalya’nın bu yıl Almanya’dan 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını, toplamda Türkiye’ye gelen Alman vatandaşı ziyaretçi sayısının 4 milyona yaklaştığını aktaran Başkan Türel, “Tüm algı operasyonuna,dezenformasyona ve tüm yanlış bilgilendirme kampanyalarına rağmen Alman dostlarımızla aramıza kimse girememiş. Birileri içerden, birileri de dışarıdan çalıştılar fakat Antalya, en zor senesini geride bırakırken, geleceğe güvenle bakmaya devam ediyor” diye konuştu.
Antalya’nın hem dış pazarda hem iç pazarda yeni tecrübeler kazandığını anlatan Türel, “Bu kazandığımız tecrübeyle 2017 sezonuna daha iyi hazırlanıyoruz. Rusya ile charter seferlerine Eylül ayında başlandı ve şu kısa sürede 500 binden fazla Rus misafirimiz oldu. Öyle görünüyor ki, gelecek sene çok daha güzel bir çıkış gerçekleştireceğiz” dedi.
Turizm barışa katkı sağlıyor
Turizmin sadece ekonomik bir mesele olmadığını, turizmin ülkeler arasında siyasi, sosyal ve kültürel bağlar açısından da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Menderes Türel, şunları ifade etti: “Turist bir ekonomiden ibaret değil. Sosyal ilişkilerin gelişmesi arkadaşlığın gelişmesi ve hoşgörünün ve demokrasinin güçlenmesi açısından en önemli faktördür. Antalya’da bir bakmışsınız yüzme havuzunun içinde gerilim yaşayan iki ülke insanının barış içinde kulaç attığını görürsünüz. Bakarsanız bir İsrailli ile Filistinli su topu oynuyor. Bu barış faktörü ve sosyal gelişmeyi gösteriyor. Buna benzer manzaraları Antalya’da sıkça görüyoruz. Bizlerin, medyanın önemli bir görevi de dostluk köprüleri inşa etmek, dostluk bağlarını güçlendirmektir. Dünyanın en çok barışa ihtiyacı olduğu sürece turizm sektörü üzerinden dünya barışına katkı sağlayacak adımları atma konusunda hepimize görev düşüyor.”
Antalya rakipsiz
Yabancı misafirlerin ortaya koyduğu memnuniyet anketlerine göre Antalya’nın rekabet ettiği ülkeler ve şehirlerle kıyasladığında rakipsiz olduğunu altını çizen Türel, “Gerçekten buraya gelen çok memnun şekilde memleketine dönüyor. Antalya’nın rakipsiz olmasının en önemli nedeni fiyat, kalite ve uyum. Bunu başka hiçbir ülkenin sunabildiğini göremiyoruz. Bizim Antalya’da sunduğumuz fiyatlarla bu kaliteyi başka ülkeler hiçbir şekilde ortaya koyamıyor” şeklinde konuştu. 
Tanıtım faaliyetleri genişliyor
Başkan Türel, kendi önderliğinde başlatılan turizm sektörünün önde gelen isimleri, dernekleri, sivil toplum örgütleriyle birlikte yürütülen tanıtım faaliyetlerinin çok önemli faydalarını gördüklerini belirterek, bu çalışmayı sürdürülebilir hale getireceklerini söyledi. 5 ülke ile başlayan bu faaliyetleri 10 ülkeye genişleteceklerini anlatan Türel, tanıtımla birlikte ürün çeşitliliğini sağlayacak vizyon projeleri de Antalya’ya kazandıracaklarını kaydetti.

 İsmail Ethem TABORU
Başkan Türel, Turizmde Güzel Bir Çıkış Gerçekleştireceğiz
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yazılmamış
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
Turizm kategorisindeki diğer haberler
 
 
Köşe Yazarları
Geri
İleri
 
Spor
Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya Sokaklarda Satranç Var 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5’inci Yarışı İçin Nefesler Tutuldu Türkiye’deki Lisanslı Kadın Seyis Sayısı Artıyor İzmirli Sporseverler Decathlon Bisiklet Turunda Buluşuyor
Sağlık
Sağlıklı Bir Ramazan İçin, Süt İçin Eczacılara Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi Tiyatro Terapisiyle Şizofreni Hastalarını Hayata Bağladı Kadir Has Üstün Başarı Ödülü Prof. Dr. Mehmet Toner’in Yeryüzü Doktorları Gazze’ye Bir Kez Daha Yardım Elini Uzattı
Kültür Sanat
Bir Usta Bin Usta Projesi’nde Mahkûmların Dokuduğu Halılar Sergilendi Nadir Avcan Tiyatro Sanatçılarından Eğitim Aldı Ünlü Yazar Manguel Konya’daydı Helen Fielding Romanını Yazdı, Kimse Yok Mu Gerçekleştiriyor TED Konya Kolejinde Çocuklarımız Tanıyalım Semineri
Gündem
Ganalı Öğrenciler Veda Etti TED Kolejinde Cumhuriyet Coşkusu Büyüledi Kadın Muhtardan Başkan Tutal'a Ziyaret Köy Enstitüleri Toplumsal Ve Ekonomik Kalkınmaya Hedeflemiştir Peygamberimizin Sevgi Ve Ahlak Anlayışına İhtiyacım Var
 
 
 
 
 
yukari