Kurumsal Sesin Mucidi SMGİTÜ Arı Teknokent’te Büyüyor - turkiyedehaber.com

Kurumsal Sesin Mucidi SMGİTÜ Arı Teknokent’te Büyüyor

İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren SMG, açık alanlardaki ses yayınlarını kendi geliştirdiği yazılımlarla yöneterek, hem telif sorunlarını çözüyor hem de dış seslere kalite katıyor.

Bu haber 9.3.2017 09:07:08 tarihinde eklenmiş ve 609 kişi tarafından okunmuştur.

Kurumsal Sesin Mucidi SMGİTÜ Arı Teknokent’te Büyüyor

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Şirketlerin değişen ihtiyaçlarına yenilikçi buluşlar sunan girişimcilerden biri olan SMG, yayınları tek merkezden yöneterek açık yerlerde müzik, anons, reklam ve jingle yayınlarını internet ihtiyacı olmadan kesintisiz olarak sunabiliyor. SMG kapalı devrede yasal müzik yayınını Türkiye’de dijital ortamda gerçekleştiren ilk şirket olmasının yanı sıra, kendi yazılımları ile de müzik yayını yapan tek şirket olma özelliğini taşıyor.
Şirketin faaliyetlerine ilişkin açıklama yapan SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, marka olarak, yurtdışı şubelerine ve alışveriş merkezlerine de hizmet verebildiklerini belirtti. Alimgil,“Projemizi sadece Türkiye olarak kısıtlı tutmadık. Zaten tutmamız da pek mümkün değildi. Çünkü hizmet verdiğimiz perakende sektöründekimarkaların çoğunun yurtdışında da şubeleri bulunuyor. Kurduğumuz sistemde her mağaza için ayrı yayın yapma veya anlık anons değişimlerini uygulamak mümkün. Örneğin bir restoranda o an bir doğum günü şarkısı gerekiyorsa bunu hemen sağlayabiliyoruz”dedi.
Dış sese kalite getirdi
Marka yatırımlarına milyonlarca lira yatırım yapan mağaza ve restoranların çoğunda ses sistemleri lokal çalışanlar tarafından yönetiliyor. Bu da çalışanın ruh halinden, zevklerine kadar birçok faktör içerdiğinden ortaya müşterileri rahatsız eden durumlar çıkabiliyor. Öte yandan Alimgil, interneti sadece ilk yüklemede veya güncellemeleri yapacakları sırada kullandıkları bilgisini veriyor. Bu sayede yayın internet kotalarını harcamıyor ve günlük iş akışına engel olmuyor.Alimgil, “SMG olarak kendimize ait yazılımla markaların istek ve ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler geliştirirken, bünyemizdeki müzisyen ve DJ’ler ile birlikte en uygun müzik seçkisini oluşturuyoruz. Hizmetlerimiz firmalar ile müşteriler arasındaki bağı güçlendirirken, müşteri memnuniyetine ve satışlara da olumlu katkı sağlıyor” dedi.
SMG’nin bu sistemi ile perakende markalarının tüm şubeleri aynı anda merkezden yönetilebildiği gibi tüm şubeler ayrı ayrı da yönetilebildiği için, hazırlanan yayın akışlarına, şubeye özel kampanya, indirim, reklam gibi anonslar da eklenebiliyor. Doğrudan lisanslama metoduyla yurt dışından alınan çeşitli müzik kataloglarından içerikleri de, teliflerini ödeyerek yasal ve ekonomik bir çözüm olarak şirketlere sunuyor. 
Yeni buluşları İTÜ ARI Teknokent’te yapacak
Hiçbir ekstra donanım ya da yazılıma gerek duymayan canlı video konferans sistemleri, ses analizi, ses parmak izi, vücut hareketlerini algılayan vitrin uygulamaları, saha personel takip sistemleri, finans uygulamaları, işletim sisteminden, platformdan bağımsız çalışan uygulamalar gibi birçok çözüm üreten SMG, yeni projelerini İTÜ ARI Teknokent’te gerçekleştirecek. 8 bin 500 noktada yer alan müşterilerine başta müzik, anons, reklam, jingle yayını olmak üzere yazılım, ses sistemi ve görüntü çözümleri sunan SMG, yazılımının yeni versiyonunda bu özelliklere harmonik benzerlik, 3’üncü parti entegrasyonu, SaaS (Software as a Service) ve kendi müziklerini üretme gibi pek çok yenilik ekleyecek.

 İsmail Ethem Taboru
Kurumsal Sesin Mucidi SMGİTÜ Arı Teknokent’te Büyüyor
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yazılmamış
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
Teknoloji kategorisindeki diğer haberler
 
 
Köşe Yazarları
Geri
İleri
 
Spor
Romanya’da Torku Rüzgârı Esti Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya Sokaklarda Satranç Var 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5’inci Yarışı İçin Nefesler Tutuldu Yol Dışı Heyecan Ankara´daydı
Sağlık
Tiyatro Terapisiyle Şizofreni Hastalarını Hayata Bağladı Kadın Kalbinde Sessiz Alarm Türk Sağlık-Sen’den Dilekçe Kampanyası Bağımlılık Tedavisinde İnanç Temelli Yaklaşımlar Kadınlar Ne İster?
Kültür Sanat
Bir Usta Bin Usta Projesi’nde Mahkûmların Dokuduğu Halılar Sergilendi Ünlü Yazar Manguel Konya’daydı Helen Fielding Romanını Yazdı, Kimse Yok Mu Gerçekleştiriyor
Gündem
Ganalı Öğrenciler Veda Etti TED Kolejinde Cumhuriyet Coşkusu Büyüledi Kadın Muhtardan Başkan Tutal'a Ziyaret Kimse Yok Mu, Suriyeli El-Zamil Ailesine Sahip Çıktı
 
 
 
 
 
yukari