Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya - turkiyedehaber.com

Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya

P&G Türkiye’nin Olimpik Anneler projesi kapsamında desteğini açıkladığı 30 sporcu katıldıkları müsabakalarda önemli başarılara imza atmayı sürdürüyorlar.

Bu haber 4.9.2017 09:33:19 tarihinde eklenmiş ve 1326 kişi tarafından okunmuştur.

Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 29. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları’ndan Milli Eskrimci Enver Yıldırım ve Milli Yüzücü Nida Eliz Üstündağ madalya ile dönerken, Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda da Evin Demirhan, iki madalya birden kazanarak kadınlar güreş kategorisinde tarihe geçti. 
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle yürütülen Olimpik Anneler projesi kapsamında P&G Türkiye’nin 30’uncu yılına özel desteğini açıkladığı 30 sporcu 21 farklı branşta önemli başarılara imza atıyor. P&G Türkiye’nin anneleri ile birlikte desteklediği sporcular arasında yer alan Milli Güreşçi Taha Akgül, Dünya Güreş Şampiyonası’nda ülkesine gümüş madalya kazandırırken, Milli Yüzücü Nida Eliz Üstündağ da Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen 29. Dünya Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları’nda (UNIVERSIADE) yüzme dalında madalya kazanan ilk milli sporcu oldu. Kadınlar 200 metre kelebek final mücadelesinde 2.11.40’lık derece elde eden Üstündağ, bronz madalya kazandı. Erkek eskrim kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Enver Yıldırım ise Dünya Şampiyonu Macar Andras Szatmari ile karşılaştığı final maçında Türkiye’ye gümüş madalya gururu yaşattı. 
Dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen şampiyonlarda da Olimpik Anneler projesi kapsamında desteklenen sporculardan güzel haberler geldi. Fransa'nın başkenti Paris’te gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Evin Demirhan 48 kiloda bronz madalya kazanarak kadın güreş kategorisinde iki madalya kazanan ilk sporcu oldu. 
 “Bu başarının bir parçası olmak P&G Türkiye için büyük bir gurur”
Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil etmesi beklenen Hamza Dursun 25-27 Ağustos tarihinde Makedonya’ da düzenlenen Uluslararası Tekerlekli Kayak FIS yarışında Türkiye’ye 1’incilik gururu yaşatırken, Tuğrulhan Erdemir ise Ukrayna'da yapılan Klitschko Kardeşler Boks Turnuvası’nda 1’incilik kupasını ülkesine getirdi. Milli Badmintoncu Aliye Demirbağ ve Milli Boksör Busenaz Sürmeneli de Ağustos ayında katıldıkları müsabakalarda madalya kazanarak ülkelerini başarıyla temsil ettiler. Böylece Olimpik Anneler projesiyle desteklenen sporcular son 1 ayda Türkiye’ye 8 madalya kazandırdılar. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Türkiye’nin alternatif spor dallarında elde etmeye başladığı başarıdan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu başarının bir parçası olmak P&G Türkiye için büyük bir gurur. Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda 21 farklı branşta desteklediğimiz 30 sporcumuzun sadece Türkiye için bir gurur kaynağı değil, aynı zamanda daha fazla gencimizin spor yapması için bir ilham kaynağı olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.
P&G Türkiye, 2014 yılından bu yana sürdürdüğü Olimpik Anneler projesiyle, sporcuları ve anneleri destekleyerek çocukların ve gençlerin spora yönlendirilmesine destek olmayı amaçlıyor.

 İsmail Ethem Taboru
Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yazılmamış
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
Spor kategorisindeki diğer haberler
 
 
Köşe Yazarları
Geri
İleri
 
Spor
Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya Sokaklarda Satranç Var 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5’inci Yarışı İçin Nefesler Tutuldu Türkiye’deki Lisanslı Kadın Seyis Sayısı Artıyor İzmirli Sporseverler Decathlon Bisiklet Turunda Buluşuyor
Sağlık
Sağlıklı Bir Ramazan İçin, Süt İçin Eczacılara Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi Tiyatro Terapisiyle Şizofreni Hastalarını Hayata Bağladı Kadir Has Üstün Başarı Ödülü Prof. Dr. Mehmet Toner’in Yeryüzü Doktorları Gazze’ye Bir Kez Daha Yardım Elini Uzattı
Kültür Sanat
Bir Usta Bin Usta Projesi’nde Mahkûmların Dokuduğu Halılar Sergilendi Nadir Avcan Tiyatro Sanatçılarından Eğitim Aldı Ünlü Yazar Manguel Konya’daydı Helen Fielding Romanını Yazdı, Kimse Yok Mu Gerçekleştiriyor TED Konya Kolejinde Çocuklarımız Tanıyalım Semineri
Gündem
Ganalı Öğrenciler Veda Etti TED Kolejinde Cumhuriyet Coşkusu Büyüledi Kadın Muhtardan Başkan Tutal'a Ziyaret Köy Enstitüleri Toplumsal Ve Ekonomik Kalkınmaya Hedeflemiştir Peygamberimizin Sevgi Ve Ahlak Anlayışına İhtiyacım Var
 
 
 
 
 
yukari