İşgaller Zihinlerde Başlıyor - turkiyedehaber.com

İşgaller Zihinlerde Başlıyor

HİSDER’de ‘Misyoner Zihinler’i masaya yatıran Gazeteci-Yazar Mustafa Arslan, “Anadolu’da işgaller vatan topraklarından önce zihinlerde gerçekleştiriliyor. 15 Temmuz’da kendimize geldik” dedi.

Bu haber 16.5.2018 09:16:02 tarihinde eklenmiş ve 56 kişi tarafından okunmuştur.

İşgaller Zihinlerde Başlıyor

Hikmet İlim ve Sanat Derneği, sezonun son Pazartesi Sohbetleri’ni “Misyoner Zihinler” konulu son derece düşündürücü bir sohbetle tamamladı.
Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan, konuşmasına katılımcıların ve İslâm dünyasının mübarek Ramazan-ı Şerif’ini kutlayarak ve Filistinli Müslümanları şehit eden Siyonist İsrail’i lânetleyerek başladı.
Türkiye’de ve Konya’da yaşanan kültür erozyonu ile misyonerlerin küresel anlamda nasıl çalıştıkları ve ne tür sosyal ve kültürel faaliyetlerle içimizden misyoner zihniyetleri nasıl devşirdiklerini bilgi ve belgeleriyle ortaya koyan gazeteci-yazar Mustafa Arslan, misyoner kültür ve İslamsız Müslüman oluşturma ile ilgili araştırma üzerinde 13 seneden beri çalıştığını ve 2004’de gizli haç işaretleri taşıyan (+)’larla başladığını belirterek “İslâm Ümmeti terörü de içine alan kanlı savaşın hemen önünde veya arkasında mutlaka ekonomik savaş ve kültürel savaşla muhatap. Savaşlar artık cephelerde eskiden olduğu gibi göğüs göğüse, kılıç, tank ve tüfekle değil hayatın tüm aşamalarına yayılmış durumda. İşgaller vatan topraklarından önce zihinlerde gerçekleştiriliyor. Obez zihinler ve hormonlu zihinler gibi. Misyoner kültür ve misyoner ekonomik savaş ise bu işin bir başka yönü” dedi.
Artı (+) görünümlü Haçların amblem olarak ve kuyruksuz (t) işaretlerine de bazı tekstil firmalarının markalarında görüldüğüne işaret ederek 10’un üzerinde haç çeşidi bulunduğunu “Ekranlarda, reklamlarda üstümüze üstümüze gelen artı mı haç mı olduğu ilk bakışta seçilemeyen bu işaretler de neyin nesi? Bu işaretleri sadece ticari amaç ve pozitif imaj oluşturma çabası olarak görebilir miyiz? Her gördüğünüzü artı sanmayın, haçlının ve gafilin oyununa kanmayın. “Anadolu ve İslam coğrafyası, Yahudiler ve Hıristiyanlar için hedeftir. Birisi arz-ı mev’ut için diğeri yitik topraklar için vatanımıza kastetmektedir. Bunu yaparken de önce zihinlerimizi işgal etme stratejisini uygulamaya koymuşlardır. Hormonlu gıdalar nasıl kansere kadar varan rahatsızlıklara neden oluyorsa, hormonlu mesajlar da zihinlerde aynı etkiyi doğurarak kişilikleri yok ediyor” diye konuştu. 
Konya’da muhafazakâr ve mütedeyyin insanların bazı düğünlerinde gelin-damat nikâh masasına davet edilirken kilise müziği çalındığına şahit olduğunu belirten Arslan, özellikle kadınların zihinlerinin işgal edilerek aile ocağının tarumar edilmeye çalışıldığına dikkat çekerek günlük hayattan, sinema, televizyon dizileri ile ekranlara yansıyan görüntüler ile giyilen tşörtlerdeki yazı ve sembollerden, ayrıca Recep, Şaban, Ramazan, Gaffur tiplemeleri ile iffet, namus, ırz, haya gibi çok önemli ve değerli olan değerlerin erozyona uğratıldığını da örnekleriyle anlattı. Zihinlerin obezleşmesiyle Türkçenin de bundan son derece olumsuz etkilendiğini ve genç nesillerin ancak 150-300 kelimeye sıkışmış bir hayatı yaşamaya çalıştıklarını, ellerindeki telefonlarla çevreye ve insanlara a-sosyal kalarak kapalı hale geldiklerinden de bahseden Arslan, bütün bu olumsuzluklara rağmen 15 Temmuz’da yaşanan diriliş ve kıyamla birlikte, milletin şahlanışa geçtiğini ve gençlerden umut ışığı belirdiğini de sözlerine ekleyerek “Hiç de o kadar ümitsiz olmaya da gerek yok. 15 Temmuz’da parklarda uyuyan gençler vatan, bayrak, din söz konusu olduğunda nasıl mücadele edeceğini bize gösterdi. Yeis bize nasıl yakışmıyorsa bu şanlı şahlanışla birlikte bir o kadar istiklal ve istikbalimizin parlak olduğunu bize gösterdi. Gelecekten ümitvarım. Yeis bize yakışmaz” dedi.
Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sohbettin soru-cevap kısmından sonra Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan ile Hafız Yavuz Selim Ceylan’a derneğin teşekkür plaketlerini dernek başkan yardımcısı Mustafa Dündar takdim etti. Pazartesi Sohbetleri, Hafız Yavuz Selim Ceylan’ın Bakara ve Kadir surelerini okuduğu Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle ve Eylül’de buluşmak temennisiyle sona erdi. 

 İsmail Ethem Taboru
İşgaller Zihinlerde Başlıyor
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yazılmamış
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
Kültür Sanat kategorisindeki diğer haberler
 
 
Köşe Yazarları
Geri
İleri
 
Spor
Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya Sokaklarda Satranç Var 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5’inci Yarışı İçin Nefesler Tutuldu Türkiye’deki Lisanslı Kadın Seyis Sayısı Artıyor İzmirli Sporseverler Decathlon Bisiklet Turunda Buluşuyor
Sağlık
Sağlıklı Bir Ramazan İçin, Süt İçin Eczacılara Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi Tiyatro Terapisiyle Şizofreni Hastalarını Hayata Bağladı Kadir Has Üstün Başarı Ödülü Prof. Dr. Mehmet Toner’in Yeryüzü Doktorları Gazze’ye Bir Kez Daha Yardım Elini Uzattı
Kültür Sanat
Bir Usta Bin Usta Projesi’nde Mahkûmların Dokuduğu Halılar Sergilendi Nadir Avcan Tiyatro Sanatçılarından Eğitim Aldı Ünlü Yazar Manguel Konya’daydı Helen Fielding Romanını Yazdı, Kimse Yok Mu Gerçekleştiriyor TED Konya Kolejinde Çocuklarımız Tanıyalım Semineri
Gündem
Ganalı Öğrenciler Veda Etti TED Kolejinde Cumhuriyet Coşkusu Büyüledi Kadın Muhtardan Başkan Tutal'a Ziyaret Köy Enstitüleri Toplumsal Ve Ekonomik Kalkınmaya Hedeflemiştir Peygamberimizin Sevgi Ve Ahlak Anlayışına İhtiyacım Var
 
 
 
 
 
yukari