Türkiye’de Faaliyet Halinde Olan İktidar Ve Muhalefet Partilerini Uyarıyorum!

Türkiye’de Faaliyet Halinde Olan İktidar Ve Muhalefet Partilerini Uyarıyorum!

3795 (0)

Mehmet ŞİMŞEK

Mehmet ŞİMŞEK

Siyasi, Partilerin, Sayın Genel Başkanları, İl Başkanları, İlçe Başkanları, Belde Başkanları Ve Saygı Değer Vatandaşlarım; Ülkemizin, nasıl ve ne durumda olduğunu: Türkiye’nin, Dünya, devletleriyle olan ilişkilerini; Geçmiş, zamanlarda, kurulup yaşamış olan: Türk, devletlerinin, dünya devletleriyle olan ilişkilerini hep beraber; Değerlendirerek,  dün,  dünya devletleriyle ilişkilerimizin nasıl olduğunu: Bu, gün, dünya devletleriyle ilişkilerimizin; Nasıl, olduğunu, gelecekte dünya devletleriyle: İlişkilerimizin, nasıl, devam ettirilmesi gerektiğini; Değerlendirmeye, çalışalım.  Neler, yapmamız, lazım geldiğini sizlerle mülahaza etmeye çalışacağım. 
Hepinizin, bildiğiniz, gibi: Türkler, bu, güne kadar; 17, Türk Devleti, kurmuşlardır. Kurulan, Türk, Devletlerinin 17. Si, Bu gün Ki! Türkiye, Cumhuriyeti, Devleti olup:  81, Milyon Nüfusa, 777 Bin, Km2, Toprağa sahiptir. Türkiye, Cumhuriyeti Devleti, en son kurulan; Türk, Devleti, olarak kıyamet kopuncaya: Kadar, yaşayacaktır, inşallah. Diyerek, Allah’a, şükrediyorum.  İstisna, kaideyi, bozmaz yalnız zaman içinde siyasilerden; Haber, saatlerinde, öyle acı sözler: Dinlemek, zorunda, kalıyoruz ki; Siyasiler, birbirlerine, savaş açıyorlar. Ağızlarından, çıkan, sözleri temizlemeye kalkarsanız. Siyasetçilerin, söyledikleri, kötü sözleri yedi (7) dere temizleyemez. Sabah, öğlen,  akşam haber ajanslarını: Ailemizle, çocuklarımızla, beraber, izliyoruz dinliyoruz;  Gözlem, Yapıyoruz, Siyasi Parti Genel Başkanlarımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın: Söyledikleri,  sözlerden, vatandaş olarak hicap duyuyoruz. 
Ülkemizde, çok, güzel memnuniyet veren hizmetler yapılıyor. Her, gün, temeller atılıyor. İnşaatları, tamamlanan, tesisler, merasimlerle hizmete açılıyorlar. Devlete, ait, birçok tesisin tamamlanıp hizmete açıldıklarına şahit oluyoruz. Şehirler, arası, hızlı trenler hizmete girmeye devam ediyor. İllerimizin, çoğunda, Tramvaylar çalışmakta olup halkın ulaşımı sağlanmaya devam ediyor. Türkiye, bu,  gün geçmiş zamanlardaki; Türkiye, olmadığını, hepimiz görüyoruz. Ülkemizde, meydana, değişimleri gördükçe: Mutlu, oluyoruz, gurur ve onur duyuyoruz. 
Yalnız, halkımız, perdenin önünü görüyorlar. Perdenin, halkın, haberdar olmadığı perdenin bir de arkası var. Perdenin, arkasını, açıp baktığımız zaman çok garip; Olmaması, gereken, olaylarla da karşı karşıya geliyoruz. Kendi, nefsim, başta olmak üzere mahallemizin bekçisinden: Devletimizin, en, üst kademesinde bulunan; Türkiye’yi, temsil, eden Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere: Türk, Milletine, örnek, önder ve rehber olmaları gereken; Makam, sahipleri, halkımıza örnek oluyorlar mı acaba diye: Türk, Milletine, soruyorum? Kaç, kere, yaşadığımız dönem içinde kaç kere çok sualler sordum? Bu, güne, kadar menfi veya müspet hiçbir cevap alamadım. Ülkeyi, yönetenler, kendilerine bir kere sormaları gerekmez mi? Türkiye’de, istikrar, var mı? Ülkemizde, halkımızın,  gelir ve giderlerinde eşitlik var mı? Türkiye’nin, yabancı, devletlerle ilişkileri düzgün mü? 
Osmanlı Devleti, Döneminde, Türk Milleti Emir Alan; Bir, Millet, olmadığı gibi borç alan: Bir, Millet, de değildi. Emir, verirdi, hem, de borç, verirdi. Çünkü güçlü, bir devletti. 350. Milyon, nüfusa, 20. Milyon, Km2. Toprağa, sahipti. Beş, (5) kıtaya, yedi, (7) denize hâkimdi. Günümüzde, nasıl, bir devletiz? Türkiye, 81 Milyon, nüfusa 777 bin Km2, toprağa sahip. Türkiye, yabancı, devletlerden borç alıyor. Takdir, sizlere, ait. Günümüzde, bakıyoruz, bazı geri kalmış olan; Bazı, büyük, devletlerle kavgalıyız. İleride, ne, olacağımız meçhul. Siyasi, partilerin, tüm kuruluş kademelerini niçin yazdık. Bu, siyasi, makamların halkımıza karşı olan sorumlulukları. Her, kademe de, ki organlar halka karşı olan görevlerini tam olarak yaparlarsa; Türkiye, istikrar, içinde devamlı olarak kalkınır ve kalkınmaya devam eder. 
Atalarımız, ne, demiş? Her, aile, evinin önünü temizlerse:  Temizlik, Hizmetleri, Köy, Kasaba, İlçe, İl olarak tüm ülke temiz olur. ATATÜRK, Ne, Dedi? Yurtta, Sulh, Cihanda, Sulh, dedi. Günümüzde, yurtta, sulh var mı? Cihanda, sulh, var mı? Maalesef, Yok. 
Kısa, bir, açıklamadan sonra; Ortaya, çıkan, sonuç! Sayın, Cumhurbaşkanımız, başta olmak üzere: Siyasi, partiler, kavgayı bırakıp; Türkiye, istikrarla, nasıl kalkınır diye çareler bulacaklar.

 Mehmet ŞİMŞEK
    Art. Yazar. 

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.