Anamas Sevdası - Anamaslı Mehmet
Musa YılmazAnamaslı Mehmet

Anamas Sevdası

19/06/2013 tarihinde Medya-Kütahya bir yazı yazdım. Başlığı ‘Beyaz Türk’ün sondan bir önceki kalkışması’ idi. Yazı hala gazetenin web sitesinde merak edenler okuyabilirler.

Yazı Tarihi: 25 Nisan 2016, Pazartesi - Bu köşe yazısı 2492 kez okunmuştur.

Çocukluğumdan bir sevdaydı Anamas sevdası, yıllar geçti bu sevda kara sevdaya döndü.
Bende bu sevdayı yaşatmak için adımın başına Anamaslı koydum.
Anamaslı Mehmet olarak 10 yıldır Yörük nerde Türkmen nerde bende orada oldum bu can bu bedende durdukça da kültürümüzü yaşatmak için ölene değin bu yolda olacağım.
On yıldır oba oba yayla yayla köy köy şölen şölen dolaşıp Yörük Türkmen’lere kısaca Türk kültürüne foto videolarımla hizmet ediyorum. Bu süre zarfında binlerce Yörük, Türkmeni tanıdım ve tanıştırdım bu tanışmaları sanal ortamda kurduğum Yörükler Tanışıyor ve Yörük Türkmen Tanışıyor- guruplarıyla destekledim.
Yıllar önce anamas yaylalarına gelen yörüklerin yaşantıları ve köyüm kurucuovadaki yayla hayatımız bana bir de şiir yazdırdı. Bu şiirimin adı da Yörük Kızı. Yörük kızı şiirimi gittiğim şölenlerde seslendirdim bu şiir çok beğenildi zaten bu şiir beni Yörük Türkmenlerle buluşturdu.
Yörük Kızı 
Taksisi eşektir rotası yayla
Yününü atıyor elinde yayla
Yayığı elinde kalmış bak öyle
Geleni seyreder bak Yörük kızı
Not-Bu şiirim 14 kıtadır
Youtube’ye 600 ün üzerinde kendi çektiğim videomu yükledim. Facebook sayfalarımda 10 yıldır Yörük Türkmen şölenlerinde çektiğim binlerce foto videomu yayınladım. Beni takip eden dostlarımı biraz olsun gülümsetebilmek amacıyla dadına bakıyorum diyerek foto videolarımla sanal ortamda onlarla oldum.
Kendimi bir dörtlüğümle tanıtayım istedim
Anamaslı Mehmet yörüktür soyu
İlçesi Beyşehir Kurucuova köyü
Nasıl anlatayım ben bu sevgiyi
Yörük olmak bana gurur veriyor
Türkmen olmak bana onur veriyor
Şimdiden okurlarımıza selamlarımı iletiyor saygı ve sevgilerimi sunarken önümüzdeki günlerde başlayacak Türkiye’mizin her yanından Yörük Türkmen şölenlerinden fotoğraf ve yazılarımla sizlerle olmak ümidiyle hoşça kalın diyorum.

Anamaslı Mehmet
Anamas Sevdası
YORUMLAR
Bu köşe yazısına 1 yorum eklenmiş
 
YORUM EKLE
  TÜM YORUMLAR
  •  
    ANAMASLI MEHMET
    1.5.2016 09:47:32
    TEŞEKKÜRLER EDİYORUM
YAZARIN DİĞER YAZILARI
» Su Değirmeni 08.05.2016
» Anamas Sevdası 25.04.2016
 
 
Köşe Yazarları
Geri
İleri
 
Spor
Olimpik Anneler’de Gurur Tablosu: 1 Ayda 8 Madalya Sokaklarda Satranç Var 2017 Türkiye Ralli Şampiyonasının 5’inci Yarışı İçin Nefesler Tutuldu Türkiye’deki Lisanslı Kadın Seyis Sayısı Artıyor İzmirli Sporseverler Decathlon Bisiklet Turunda Buluşuyor
Sağlık
Sağlıklı Bir Ramazan İçin, Süt İçin Eczacılara Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi Tiyatro Terapisiyle Şizofreni Hastalarını Hayata Bağladı Kadir Has Üstün Başarı Ödülü Prof. Dr. Mehmet Toner’in Yeryüzü Doktorları Gazze’ye Bir Kez Daha Yardım Elini Uzattı
Kültür Sanat
Bir Usta Bin Usta Projesi’nde Mahkûmların Dokuduğu Halılar Sergilendi Nadir Avcan Tiyatro Sanatçılarından Eğitim Aldı Ünlü Yazar Manguel Konya’daydı Helen Fielding Romanını Yazdı, Kimse Yok Mu Gerçekleştiriyor TED Konya Kolejinde Çocuklarımız Tanıyalım Semineri
Gündem
Ganalı Öğrenciler Veda Etti TED Kolejinde Cumhuriyet Coşkusu Büyüledi Kadın Muhtardan Başkan Tutal'a Ziyaret Köy Enstitüleri Toplumsal Ve Ekonomik Kalkınmaya Hedeflemiştir Peygamberimizin Sevgi Ve Ahlak Anlayışına İhtiyacım Var
 
 
 
 
 
yukari