Nazım PekerYazarlar

Kurumların İçi Boşaltıldı

AKP 17 yılda çok şeylere imza attı. Pek az olumlu işinin yanında olumsuzlukları saymakla bitecek gibi değil.

Tarımın içini boşalttı. Çiftçi üretimden kaçtı. Ülke, dünya çiftçilerinin açık pazarı haline geldi.

Hukuku siyasallaştırdı. Hukukçular bile, hukuktan şikâyet eder konumda. Yargıtay Başkanı Sn. Cirit’in “Yargıya güven azaldı” sözü, öylesine söylenmiş bir söz değil.

Kızılay, bu ülkenin gözbebeği, güven duyduğu, kara gününde yanında olduğu bir kurumdu. Covid-19 çıktığında görüldü ki, bizim Kızılay, bizden başka herkesin yanında.

Yani ülkenin bütün kurumları, 1923 yılının fabrika ayarlarından bilerek çıkarılmış, içleri boşaltılmış vaziyette.

Öyle ki Türk insanı, kendi bireysel Kızılay’ını kurmuş.

Şöyle etrafına bakıyor, Kim muhtaç, kimin ne gereksinimi var, buluyor. Ya Bakkal borcunu kapatıyor ya da nakdi yardımını yapıyor.

Kızılay’ı devreden çıkarmış vaziyette. Buna AKP’ye oy veren vicdan sahibi insanlarımız da dahil. Öyle olmasa idi: 10 milyon kayıtlı üyesi olan AKP’nin yardım çağrısına, 4 milyon insan mı koşardı?

Devleti ve kurumları yönetenler, şapkayı önlerine koyup bir düşünsünler. Biz ne yaptık, hangi güveni veremedik diye!.

Bu asil millet, Mansur Bey’e güveniyor.

Bir tek sözü yeterli olmuş ki; “Bir iftarda senden kampanyasına” dün akşam itibarıyla (24.Nisan.2020. Cuma) 100 binden fazla Ankaralı iftar paketi satın almış.

Bu da gösteriyor ki, önce güven. Bu asil millet, AKP’ye öyle açık çek verdi, öyle kredi açtı ki, karşılığını bulamadığı kanısında olmalı.

Paralı ve sistemden nemalanan onca trol, boş durur mu?

Ne yazık ki, bu kutlu kampanyanın bilgisayar programına siber saldırı yapılmış.

Bizim bir atasözümüz: Ağaca kurt girdiyse nafile.

Bu asil millet aptal değil ki, bu milletin adı, “Çarıklı erkânı harptir.” Daha anlaşılır ifadesiyle: ”Çarıklı kurmay”. Kurmayın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi?

Maalesef, AKP ve yöneticileri, ilk yıllardaki söylem ve eylemlerinden çok uzaklaştılar. Sınırsız olanaklarla şımardılar, halktan koptular. Ensar ideolojileri, ideallerini yedi bitirdi.

Sonun da halkta, onlardan koptu!. İnsan, ülkesinin KIZILAY’ına güven duymaz mı? Duymuyor işte. Sen gelir gelmez “TÜRK KIZILAYI” logosundaki “TÜRK” kelimesini neden çıkardın? Şimdi kalk, Türk’ten destek iste.

Türkün tabiatına aykırı; sonunda bu asil millete “TÜRKÇÜLÜK” yaptırmayı başardınız ya! Kutlarım sizi! 23 Nisan Perşembe akşamı bütün Türkiye’de bu necip Türk; sade İSTİKLÂL MARŞI’nı okumadı; Atatürk’e çemkirenlerin de canına okudu, bilesiniz.

Esen kalınız.

 

Nazım PEKER

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı