TYD Geleneksel Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı

TYD Geleneksel Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği “Geleneksel Yıl Sonu Çalışma Toplantısı” Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın katılımları ile Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirildi.

12507 (0)
TYD Geleneksel Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Özel sektörün turizme yaptığı toplam yatırımın 2/3’ünün karşılığı olan yaklaşık 24-25 milyar dolarlık yatırım portföyünü temsil eden TYD üyelerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vizyon ve hedefleri doğrultusunda yatırım yapmaya ve sadece Türkiye sınırları içinde değil, globalleşen dünyada gerçekleştirdikleri yatırımlarla ülkemizin tanıtım elçisi olmaya devam etmektedir.
30 yıllık turizm mazimiz süresince öğrenmeye ve turizmi devamlı kılmaya yani “Sürdürülebilir Turizm” anlayışımızla doğal ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde yatırımlarımızı çeşitlendirerek, Anadolu’ya yayarak ve sezonu 12 aya çıkarmaya çalışarak Türkiye Turizmini geliştirmeye çalışan Derneğimiz, bu amaca hizmet etmek adına 2015 yılının değerlendirilmesinin yapıldığı, turizmi geliştirmek adına 2016 yılı ve daha ilerisi için kısa ve uzun vadeli kararların görüşüldüğü “Geleneksel Yıl Sonu Çalışma Toplantısı” Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ ın  katılımları ile Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilmiştir.
Yatırımcılarımızın, işletmecilerimizin, kamu ve özel sektör kuruluşları başkanlarının, davetlilerimizin ve basın mensuplarının bir arada olduğu gecede Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Murat Ersoy açılış konuşmalarında, turizmcileri bir çatı altına toplamayı hedefleyen yeni yapıdan bahsetmiş olup, yurtdışı örneklerine de değinmiştir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir ÜNAL 2015 yılının değerlendirmesi ile 2016 yılından beklentilere değinmişlerdir.

 .:: İ.E.T ::.

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.