McKisney Anlaşması

McKisney Anlaşması

Millet Partisi İl Başkanı Ahmet KARA’nın Ekonomi Yönetimi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile yapılan anlaşma ile ilgili basın açıklamasıdır:

22696 (0)
McKisney Anlaşması

“Türkiye ekonomisini ve 16 bakanlığın denetimini McKinsey’e vermenin, Osmanlı Türk Cihan Devletini ekonomik olarak çökerten ve ardından da yıkan İstanbul’daki Düyun-u Umumiye’den (Osmanlı dış borçları kurumundan) ne farkı vardır iktidar Türk Milleti’ne açıklamalıdır!..”
Kara şöyle dedi:
“Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) çerçevesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını açıklaması ekonomimizin küresel sermayeye teslim edilmesi demektir. Son günlerde yaşadığımız ekonomik krizin faturasını dış güçlere bağlayan ve dış güçlere meydan okuyan israfçı yönetimin, Türkiye’nin ekonomisini ve 16 bakanlığın denetlenmesini dış güçlere teslim etmesi demektir.
Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” açıklaması yaparak adeta yeni bir “Düyunu Umumiye”nin farklı ve modern bir isimle ekonomimiz üzerine çöreklenmesini itiraf etmektedir.
Üç ayda bir Türkiye’nin hemen her şeyini -tüm hedefleri ve sonuçları- denetleyecek olan bu kuruluş ülkemize mi yoksa ülkemizde yatırım yapacak olan küresel sermayenin menfaatlerine mi hizmet edecektir? Türkiye ekonomisini ve 16 bakanlığın denetimini McKinsey’e vermenin, Osmanlı Türk Cihan Devletini ekonomik olarak çökerten ve ardından da yıkan İstanbul’daki Düyun-u Umumiye’den (Osmanlı dış borçları kurumundan) ne farkı vardır iktidar Türk Milleti’ne açıklamalıdır!..
Yurt içinde her problemi dış güçlere bağlayarak hamasi nutuklar atan ve dış güçlere meydan okuyanların ekonomi danışmanlığını ABD merkezli uluslararası firma McKinsey şirketine vermesi hangi samimiyetin ölçüsüdür?
Algı operasyonları ile gerçekler örtülmekte ve ülkemiz her geçen gün küresel sermaye ve Arap sermayedarların kontrolüne doğru hızla götürülmektedir. Biran önce yapılan hatalardan vazgeçilerek gerçekler görülmeli ve milli bir ekonomi politikasının tesisi için yönetim anlayışı yeniden dizayn edilmelidir.”
       
Türkiyede Haber

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.