Android Programlar Üzerine Çalışan Özgür Kaşifler

Android Programlar Üzerine Çalışan Özgür Kaşifler

Çocuklar, bilişim akademi ile programlama mantığını, sistemli ve analitik düşünmeyi; 3D Akademi ile hayallerini dijital platformda yönetebilmeyi; robot akademi ile robotlar tasarlayarak, eğlenerek üretmeyi ve öğrenmeyi keşfederken, geleceğe yön veren teknoloji ile erken yaşta tanışma fırsatı yakalıyorlar.

29045 (0)
Android Programlar Üzerine Çalışan Özgür Kaşifler

 Bilişim Akademi ile öğretim düzeyine uygun oyun tabanlı yazılımları kullanarak kâşifler, programlamayı eğlenerek öğreniyorlar. Ayrıca kendi oyun ve programlarını tasarlayarak teknoloji okur-yazarı ve ürün üretebilen bireyler haline geliyorlar. Robotik kodlama laboratuvarında uygulama yapan ilk okullardan biri olan Keşif Koleji aynı zamanda ortaokullarda android programlar üzerine de çalışan tek okul. Özellikle android programlamayı öğrenerek mobil cihazlar için yazılımlar geliştirebiliyorlar. Bu yazılımlarını uygulama marketlerine yükleyerek tanıtma imkanını da elde ediyorlar.

Çocuklar, 3D Akademi ile üç boyutlu nesneler tasarlamaya yönelik yazılımları kullanmayı, bu yazılımlarda üç boyutlu tasarımlar üretebilmeyi, ürettikleri tasarımları 3D yazıcı kullanarak elle tutulur ürünler haline getirebilmeyi, 3D yazıcıların kullanım prensiplerini, donanımsal yapısını ve sarf malzemelerinin neler olduğunu keşfediyorlar. Robot Akademi ile Arduino, MakeBlock gibi dünyaca tanınan robotik tasarım temellerini kullanarak kendi robotlarını tasarlayabilme fırsatı yakalayan çocuklar, robotlarını mühendislik ilkeleri doğrultusunda birimsel olarak ve en küçük parçasını tanıyarak oluşturuyorlar. Ürettikleri robotları ulusal, uluslararası yarışmalarda ve sergilerde tanıtıyorlar. Bu şekilde robotik alanda dünya ile eşgüdümlü çalışmalar yapma fırsatını yakalıyorlar. Kaşiflerimiz Bilişim ve 3D Akademi’de edindikleri kazanımları Robot Akademi ile pekiştirerek üst düzey düşünme becerilerini geliştiriyorlar. 3D yazıcı bilgileriyle robotları için yedek parça ya da tamamen tasarım parçaları üreterek bu parçaları robotlarında kullanıyorlar.

Google Ve Nasa’nın Eğitimi Veriliyor
Bilgisayar derslerinde 3D tasarım eğitimi veriliyor, robotik kodlama ve Google, NASA ve CERN gibi büyük kurumların kullandığı programlama dili olarak bilinen Python eğitimi veriliyor. Ayrıca çocukların evde aileleriyle daha çok zaman geçirmesi için ev ödevi sistemi yerine okul ödevi sistemine yer veriliyor.
Keşif Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Karakoç: “Özellikle bilişim ve robot teknolojilerini yakından takip edip üst düzey kazanımları kaşiflerimize edindirmeyi esas alıyoruz, bu alanlardaki başarıların diğer derslere olan olumlu etkisini de göz önünde bulundurarak çağın gereksinimlerini bilen, problem çözme yeteneği yüksek ve geleceğin ihtiyaçlarına hazır bireyler yetiştirmek öncelikli hedefimiz olmuş ve olmaya devam edecektir” dedi.

Türkiyede Haber

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.