Tudem’den Okuma Güçlüğü Çeken Çocuklara Yeni Bir Koleksiyon: SEN de OKU

Tudem’den Okuma Güçlüğü Çeken Çocuklara Yeni Bir Koleksiyon: SEN de OKU

Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonu, kitapları eğlenceli kılan yepyeni bir okuma deneyimi vadediyor.

25100 (0)
Tudem’den Okuma Güçlüğü Çeken Çocuklara Yeni Bir Koleksiyon: SEN de OKU

Kitaplara mesafeli duran çocukların rahat okuyabilecekleri metinsel ve fiziksel özelliklere sahip SEN de OKU koleksiyonu, güncel konulara ve temalara değinen resimli kitaplardan oluşuyor.

İstatistiklere göre dünyada her beş çocuktan biri disleksik. Buna rağmen doğru teşhis konulamadığı ve onların ihtiyaçlarına yanıt veren yayınlar olmadığı için binlerce çocuk okumayı sevmediğini düşünerek büyüyor. Eğitim ve Kültür yayıncılığında 35 yılı geride bırakan Tudem Yayın Grubu, okuma güçlüğü ya da isteksizliği çeken tüm çocukları yeni bir okuma macerasına davet ediyor. SEN de OKU koleksiyonu çocuklar için okumayı kolaylaştırma ve keyifli hale getirme amacıyla hazırlandı.

Sade, kolay anlaşılır dili; okuma akışına yardımcı olması için özel olarak tasarlanmış yazı tipi; göz yorgunluğunu azaltıp, metnin rahat algılanmasını sağlayan hafif renklendirilmiş, kalın kâğıdı ve rahat okumayı üst düzeye taşıması için harfler, satırlar, paragraflar arası geniş boşluk kullanımıyla fark yaratan SEN de OKU koleksiyonu, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocukları kitapların renkli dünyasıyla buluşturuyor.

İlk okuma seviyesinden başlayarak kolaydan zora doğru aşama aşama ilerleyen bir okuma yelpazesi sunan SEN de OKU koleksiyonu, çocuklara okuma zevkini yaşatıp onları yetkin okur olma yolunda cesaretlendiriyor.
İlgi yaşı ve yıldızlarla belirtilen okuma seviyesi bilgileri sayesinde, çocuklarına uygun kitap seçiminde kararsız kalan ebeveynlere kılavuzluk edecek SEN de OKU koleksiyonu, her ay yeni kitaplarla zenginleşmeye ve büyümeye devam edecek.

Tudem, disleksi hakkında genel bilgileri içeren ve koleksiyonun özelliklerini anlatan bir kitapçığı da tüm aile ve öğretmenlerle ücretsiz paylaşıyor. www.sendeoku.org veya www.sendeoku.com.tr adreslerinden kitapçığı indirmek mümkün.

YILDIZ ADAM
Roman
Okuma seviyesi: ***** 
İlgi yaşı: 8-12
Yazan: Anne Cassidy
Resimleyen: Tony Ross
Türkçeleştiren: Hadiye Deniz Ülker
Baskı Detayları: 64 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, karton kapak, 13,5x19,5 cm
Etiketler: Dostluk, cesaret, gezegenler, teknoloji

Yıldız Adam yardımınızı bekliyor!

Bahçede mini bir roket bulan Barış, önce bunun bir oyuncak olduğunu düşünür. Ancak içinden mini mini bir Yıldız Adam çıkınca işin rengi değişir. Yıldız Adam, gezegeninden çok uzaktadır ve eve dönüş için Barış'ın işbirliğine ihtiyacı vardır. Barış'ın dostluğu ve yardımları Yıldız Adam'ın yuvasına dönmesine yetecek midir?
Anne Cassidy'nin yazıp, Tony Ross'un resimlediği Yıldız Adam, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!
Kelimelerle mücadele eden çocuklar, Yıldız Adam'ın maceralarına ortak olurken, okuma sevgisi kazanıyor!

MUTLULUK ŞARKISI
Roman
Okuma seviyesi: ***** 
İlgi yaşı: 8-12
Yazan: Gillian Cross
Resimleyen: Marta Kissi
Türkçeleştiren: Hadiye Deniz Ülker
Baskı Detayları: 64 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, karton kapak, 13,5x19,5 cm
Etiketler: Müzik, aile, dayanışma

Mutluluk Şarkısı'na kulak verin!

Mert, okuldan arkadaşlarıyla kurduğu müzik grubunu çok sevmektedir. En büyük eğlenceleri ise her cumartesi günü yaptıkları müzik çalışmalarıdır. Ta ki Mert'in küçük kız kardeşi Ada dünyaya gelene dek... Ada, hiç dinmeyen ağlamasıyla evi birbirine katıp dururken, Mert'in müzik grubunda çatışmalar boy göstermeye başlamıştır... Müziğin birleştirici gücü, tüm bu sıkıntıların üstesinden gelinmesini sağlayabilecek midir?

Gillian Cross'un yazıp, Marta Kissi'nin resimlediği Mutluluk Şarkısı, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Kelimelerle mücadele eden çocuklar, kendilerini müziğin büyülü kollarına bırakıp neşeli bir mutluluk şarkısı mırıldanırken, okuma sevgisi kazanıyor!

Türkiyede Haber

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.