Astrazeneca’nın Genç Sağlığı Programı, Ethical Corporation Tarafından “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

Astrazeneca’nın Genç Sağlığı Programı, Ethical Corporation Tarafından “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

AstraZeneca tarafından global çapta yürütülen Genç Sağlığı Programı (Young Health Programme), iş dünyası, toplum ve çevre üzerinde büyük etki yaratan çalışmalara verilen The Ethical Corporation Responsible Business Awards’a layık görüldü ve Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı seçildi. Genç Sağlığı Programı şimdiye kadar 5 kıtada ve Türkiye dahil 21 ülkede 1,6 milyon gencin ve 12.600 sağlık çalışanının hayatına dokundu.

18792 (0)
Astrazeneca’nın Genç Sağlığı Programı, Ethical Corporation Tarafından “Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı” Seçildi

AstraZeneca tarafından dünya genelinde, gençlik çağı bireylerinin sağlığını olumlu etkilemeye yönelik çalışmaları birleştiren; gençlere yönelik bir şemsiye program olarak hayata geçirilen Genç Sağlığı Programı (Young Health Programme) bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesine odaklanan bir topluma yatırım katkısı programı olarak öne çıkıyor. Otuzdan fazla uzman organizasyonla çalışan ve yerel programları küresel iş birlikleriyle birleştiren Genç Sağlığı Programı, bulaşıcı olmayan hastalıkların ve sigara kullanımı, alkolizm, hareketsizlik, kötü beslenme gibi davranışların önlenmesini amaçlıyor ve özellikle ihtiyaç sahibi genç insanlara odaklanıyor.

Şimdiye kadar 5 kıtada ve Türkiye dahil 21 ülkede 1,6 milyon gencin ve 12.600 sağlık çalışanının hayatına dokunan Genç Sağlığı Programı geçtiğimiz günlerde iş dünyası, toplum ve çevre üzerinde büyük etki yaratan çalışmalara verilen The Ethical Corporation Responsible Business Awards’a layık görüldü ve Yılın En Başarılı Topluma Yatırım Katkısı seçildi. AstraZeneca Türkiye bugüne kadar Genç Sağlığı Programı kapsamında Türkiye’de de hâla devam eden “Hey Genç! Harekete Geç!” ve “Ben Ergenim” gibi iki önemli projeye destek oldu ve bu doğrultuda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, TOÇEV ve Türkiye Diyabet Vakfı ile iş birliklerine imza attı.

Hey Genç! Harekete Geç! Projesi Hakkında
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyabet Vakfı, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Vakfı (TOÇEV), ve AstraZeneca iş birliğiyle hayata geçirilen Hey Genç! Harekete Geç! projesiyle, gençlerin hayatında sağlıklı beslenme bilincinin yaratılarak fiziksel aktivite ve egzersizin öneminin vurgulanması ve yaratıcılık becerilerinin ortaya çıkarılması hedefleniyor. Gençler arasındaki sağlıksız beslenme ve hareketsizlik gibi sorunlara dikkat çekerek, onların sağlıklı birer birey olarak yetişmesine destek olmayı hedefleyen Hey Genç! Harekete Geç! projesi kapsamında üç yıl boyunca İstanbul dahil toplam 9 il ve 55 farklı okulda, 9’uncu sınıf seviyesinde, toplam 11.000 öğrenciye ulaşılması planlanıyor. Proje kapsamında, gençlerin sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konusunda bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla okullarda eğitim ve atölyeler düzenlenmeye devam ediyor. Uzman diyetisyen ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu sporcular tarafından aktarılacak interaktif içerikler ve diğer eğitim faaliyetlerinin yarattığı farkındalık seviyesinin, eğitim öncesi ve sonrasında yapılan değerlendirmeler ile ölçülmesi hedefleniyor.

Türkiyede Haber

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.