Çalışanlar İçin Geleneksel Sınıfların Sınırları ‘Online Eğitimler’ İle Kalkıyor

Çalışanlar İçin Geleneksel Sınıfların Sınırları ‘Online Eğitimler’ İle Kalkıyor

Dünyanın küreselleşmesiyle birlikte dillerin adresi ait olduğu ülkelerden çıkmaya başladı. Özellikle de global bir köy olan dünyanın ortak dili İngilizce artık dünyanın her yerinde konuşuluyor.

12685 (0)
Çalışanlar İçin Geleneksel Sınıfların Sınırları ‘Online Eğitimler’ İle Kalkıyor

Bu noktada İngilizce başta olmak üzere birçok dünya dili bir gereklilikten çok zorunluluğa dönüşüyor.
Söz konusu çalışanlar olduğunda ise yabancı dil zorunluluğu daha fazla önem kazanıyor ve işe alım süreçlerindeki vazgeçilmez kriter olarak görülüyor. Zamanın az, işlerinse yoğun olduğu iş hayatında yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıran yenilik ise, geleneksel sınıf tanımını değiştiren online eğitimler oluyor. Berlitz Dil Okulları Müdürü Çağdaş Kardaş, online eğitimlerin avantajlarını anlatıyor.
Zaman ve mekandan bağımsız, yeni nesil uygulama…
Çalışan birçok kişi, bulunduğu pozisyon gereği yabancı dil öğrenmek zorunda kalıyor. Ancak 24 saatin büyük bölümünü iş yerinde geçiren çalışanlar için günün tüm yorgunluğu üzerindeyken geleneksel sınıflarda ders almak zor olabiliyor. Bu noktada devreye giren online eğitimler yoğun iş hayatından bağımsız esnek bir öğrenme süreci sağlıyor. Sınıfların zorunluluk baskısını ortadan kaldıran online eğitimler, internetin olduğu her ortamda yabancı dil öğrenme konforu sunuyor.
Online eğitimlerin avantajları nelerdir?
     Online eğitimler, eğitim almak istediğiniz yeri seçme özgürlüğünü size bırakır. İster evinizde ister dışarda öğrenmek tamamen o günkü istek ve planınıza göre şekillenir.
     7/24 erişilebilir olması ve ders sürelerinin ayarlanabilir olması, hedefiniz ve ulaşmak istediğiniz nokta için önemli bir esneklik sağlar.
     Klasik metotlardan farklı olan online eğitimler maliyet açısından da daha hesaplıdır.
     Dersleri ve eğitmenleri kendiniz seçebilirsiniz.
     Ders içeriklerinin kapsamı sizin kontrolünüzde olur. Sektörünüz ve ilgi alanlarınıza göre ders planı oluşturabilirsiniz.
     Zengin, gelişmiş ve etkileşimli araçlarla ders işleme imkanı sunar.
Dil öğrenmeyi özgür kılan sistem…
İşi dil eğitimi konusunda ödüllü bir program olan eBerlitz, her seviyeye uygun bir öğrenme süreci tanımlar. Farklı hedeflere uygun farklı öğrenme şekillerini bu sürece dahil eden Berlitz, pasif değil aktif bir eğitim anlayışını kabul eder. Çalışanları, belirli kurallar içine hapsetmek yerine online eğitimlerle özgür bırakır ve dilin öğrenme sınırlarını ortadan kaldırır. Berlitz Virtual Classroom (Berlitz Sanal Sınıf) ve CyberTeachers (Online İngilizce Eğitimi), en güncel teknolojileri kullanarak hedef dilde destekleyici ders materyalleri sunar. Kurumlara Özel Canlı Sanal Sınıf (BVC) programı ile kişiler iş arkadaşlarıyla birlikte kurum içinde oluşturulan gruplarda istedikleri yerden derslerine katılabilir, yapılan canlı derslerin kayıt edilmesi sayesinde kişi, hem eski derslere dönebilir hem de kat ettiği yolu görebilir.  CyberTeachers online eğitimleri öğrencilere zamandan ve mekândan bağımsız olarak Online İngilizce eğitimi imkanı verirken, 7 gün 24 saat boyunca açılan ve ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri tarafından yönetilen konuşma derslerine sınırsız katılımda bulunarak konuşma pratiği yapabilirler. Bütün bu özelliklerden ve merkezi raporlama özelliklerinden dolayı Berlitz sanal sınıf ve online yabancı dil sistemleri Dünya’nın önde gelen firmaları tarafından yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.