Yeni Ekonomi Programı Üretici Ve İhracatçılara Büyük Moral Verdi

Yeni Ekonomi Programı Üretici Ve İhracatçılara Büyük Moral Verdi

Çimento, Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz; “Yeni ekonomik programın, son 2 ayda ardı ardına atılan hayati adımlardan bir yenisi olarak gördüklerini ve çimento, cam, seramik sektörü olarak reform paketini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Çenesiz, “İhracat ve reel sektöre finansman önceliği verilecek olması, üretici ve ihracatçılara büyük moral vermiştir” dedi.

8662 (0)
Yeni Ekonomi Programı Üretici Ve İhracatçılara Büyük Moral Verdi

Çimento, Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak’ın açıkladığı “Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019”u değerlendirdi.
Hükümetin ekonomi alanında dinamik ve hızlı politikalar üretebildiğini, ilettikleri taleplere olumlu cevaplar aldıklarını, bunun da kendileri için büyük bir güç kaynağı olduğunu belirten Çimento, Cam, Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Çenesiz, “Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak önderliğinde açıklanan reformlar, sektörümüzün büyümesinde itici rol oynayacaktır. Biz üreten ve ihraç eden bir sektörüz. Ekonomide yapılan her türlü reform sektörümüze doğrudan yansımaktadır. İnanıyorum ki bu yeni adım, Türkiye’nin dış pazarlarda kendini daha agresif bir şekilde ifade etmesi adına fırsat olacaktır” dedi. 
Hızlı bir büyüme beklentimiz var
“Seramik, Çimento ve Cam sektörleri olarak dünyada en büyük oyuncu ülkeler arasındayız. Son dönemdeki enerji maliyeti artışları ilk çeyrekte planladığımız ihracat artışının gerçekleşmesine engel olsa da, enerji maliyetlerinin döviz bazında dengelenmesine paralel büyük bir ihracat artışı bekliyoruz.  Sonuç olarak sektör yeni paket ve önlemlerin etkisiyle daha sağlıklı bir yapıya kavuşacak. Ertelenen talepler yeniden harekete geçecek. Üretici ihracatçıların bu reform paketiyle desteklenmesi umut verici oldu. Reel sektöre ve finans piyasalarına yönelik pek çok yenilik getiren paketin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.