ABD’de Tıp Bilimine Yön Veren Bir Kitapta Yazarlık Yaptı

ABD’de Tıp Bilimine Yön Veren Bir Kitapta Yazarlık Yaptı

Tıp Bilimleri alanında yaptığı araştırmalar ve yazdığı makalelerle İnsanlık tarihine ışık tutan Konya-Yunak’lı Bilim Adamı Prof Dr. Osman Demirhan, Amerika Birleşik Devletlerinde(ABD) Tıp bilimine yön veren bir kitapta yazarlık yaptı.

7468 (0)
ABD’de Tıp Bilimine Yön Veren Bir Kitapta Yazarlık Yaptı

Konya- Yunak’lı  bilim adamı Prof.Dr. Osman Demirhan, Türk – Amerikan Bilim Adamları ve Akademisyenler  tarafından ortak hazırlanan “ Tobacco Addiction: Effect On Human Health “  (Tütün Bağımlılığının İnsan Sağlığına Etkisi ) adlı kitabın bir cildinin  yazarlığını yaparak Türk Tıp tarihinde ilkleri yaşatmaya devam ediyor.
 Türk – Amerikan Bilim Adamları tarafından ortak hazırlanan ve tıp bilimine yön veren bilgiler üreten  “Tabacco Addiction: Effect On Human Health “  adlı 5 ciltten oluşan kitabın “Tabacco Use And Its Genotoxic Effects İn Pregnancy “ ( Gebelikte Tütün Kullanımı ve Genotoksik Etkileri)’ni anlatan  bir cildin tamamının yazarlığını Türkiye’yi temsilen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yunaklı  Bilim Adamı Prof.Dr. Osman Demirhan  yaptı. 
Konya-Yunak’lı bilim adamı Prof.Dr. Osman Demirhan, araştırmaları, buluşları ve tedavi yöntemleri ile dünyada yankı doğuran tıp insanlarımız arasında gösteriliyor. Prof.Dr. Osman Demirhan son olarak 2010 yılı Nobel Tıp Ödülü alan bilim insanın adına verilen “Robert G. Edwards Prize Paper Award” ödülüne aday gösterilmişti. Başarılı ve çığır açıcı çalışmalarıyla yurt içi, yurt dışı  ve uluslararası alanda bugüne kadar birçok ödüle layık görülen Prof.Dr. Osman Demirhan, şimdi de ABD de hazırlanan ve 2 ay önce yayınlanan kitaba yazarlık yaparak ülkemizi onurlandırdı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.