Ülkücünün Yeri Neresi?

Ülkücünün Yeri Neresi?

“Ülkücünün yeri MHP’dir” çağrılarına ilişkin konuşan İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu “Keşke MHP içerisinde verilen demokrasi mücadelesi akamete uğramasaydı da MHP’de demokrasi yaşatılabilseydi. MHP eğer bir gün gerçekten özüne dönerse o zaman ‘Ülkücünün yeri MHP’dir’ diyebilirler” Dedi.

41264 (0)
Ülkücünün Yeri Neresi?

 Ülkücünün yeri MHP'dir ne diyorsunuz? şeklinde bir soru sorulunca, şu cevabı verdi. " “MHP bünyesinde delegesinin iradesine saygı göstermeyen bir bakış açısına karşı mücadele verildi. Bir takım mahkeme kararları ile olağanüstü kongre süreçleri engellendi ve nihayetinde kongre ile ilgili çalışma yapan insanlar partiden ihraç edildi. Bu insanlar parti kurdular. Ülkücülük bir dünya görüşüdür, hayata karşı duruştur. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmektir. Hak bildiğini savunabilmektir. Ülkücü, Türk milliyetçiliği fikri üzerine kurulu bir bakış açısına sahiptir ve bu çerçevede kendi özgün fikirleri vardır. Ülkücü, kimsenin oyununda figüran olmaz. Kendi yazdığı senaryonun başrolünde oynar. Bu anlamda ben ülkücüyüm ve İYİ Parti’nin il başkanıyım. Eğer birileri kalkar bizim ülkücülüğümüz üzerinden soru işareti koymaya kalkarsa yanlış olur. Elbette siyasi farklılıklar olabilir, siyaseten ayrışmalar yaşanabilir. Keşke MHP içerisinde verilen demokrasi mücadelesi akamete uğramasaydı da MHP’de demokrasi yaşatılabilseydi ve insanlar mücadelelerini MHP’de verebilselerdi. MHP’de siyaset yapma imkânı sağlanmadı. İYİ Parti’nin MHP’nin devamı olan bir parti olmadığını da sözlerine ekleyen Tozoğlu, “İYİ Parti hedefini çok daha geniş bir noktaya koymuştur, kendisini milliyetçi demokrat ve kalkınmacı olarak nitelendirmektedir. Biz yanlışa yanlış, doğruya doğru deriz. İttifakta da olsak yanlış giden durumlar karşısında tepki göstermesini biliriz. MHP eğer bir gün gerçekten özüne dönerse o zaman diyebilirler ki ülkücünün yeri MHP’dir. Ülkücü kimsenin plan programı çerçevesinde değil kendi özgür iradeleri ile hareket ederler. Bizler Türk milliyetçisiyiz, ülkücüyüz. Ülkücülüğümüzü tartışanlar da buyursunlar tartışsınlar” Dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.