Sarıveliler Belediye Başkanlığına Karaman/ Sarıveliler

Sarıveliler Belediye Başkanlığına Karaman/ Sarıveliler

4348 (0)

Mehmet ŞİMŞEK

Mehmet ŞİMŞEK

Sarıveliler İlçesi, Göktepe Kasabası, Uğurlu Köyü: Çatal taş Mahallesi, Nüfusuna Kayıtlı; Emekli, Asker, Mehmet ŞİMŞEK olarak. 90.Yaşına, merdiven, dayadık. Fakat ekmeğini, yediğim buz gibi sularını içtiğim: Çocukluğumda, dağlarında, oğlak, kuzu, keçi, koyun, sığır güttüğüm; Memleketime, fiili ve fiziki, bir hizmet yapamadım. 
Şimdi, Emekli, Araştırmacı Yazar, olarak bari: Kalemimizle, fikrimizle, düşüncelerimizle, kalemimizle önceden olduğu gibi fahri olarak; Hizmet, etmeye, ölünceye kadar devam edeceğim. Memleketimiz, için, çalışmalarımızı severek: İçimizden,  gelen, maddi manevi duygularımızla; Bölgemize, hizmet, sunmaya devam etmek zorundayız. Bizim, fiilen, doğrudan hizmet sunmamız mümkün olmadığı için: Bölgemizin, ülkemizin, sorunlarını medya aracılığıyla; Basın, yoluyla, yetkili ve görevlilere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bizim, imkânlarımızın, da kısıtlı olması nedeniyle gücümüzün yettiği kadar faydalı olabiliyoruz. Daha, önceleri, bölgemizin sorunlarını: Yazılı, olarak, odacımızdan başlayarak; Sayın Cumhurbaşkanımıza, kadar, yazılı olarak ilettim. Her, nedense, en alt kademeden en üst kademeye kadar: Tüm, makamlar, paramız yok diye ağlıyorlar. Para, yok, diye ağlayan bazı makam sahipleri; Amerika, Avrupa, seyahatlerine para buluyorlar. Hani, paranız, yoktu! Bu, gezilere, nereden para buldunuz? Hiçbir, makam, sahibi cebinden para harcayarak: Yurt, dışı, gezilerine gitmezler. Biz, de, devlet hizmetinde yıllarca çalıştık. Devletin, milletin, parasıyla yurt içine ve yurt dışına hiç seyahat yapmadık. 
Bu, konular, aklım erdiğinden günümüze devamlı olarak; Kitabına, uyduruluyor, biz ne bu kitabı, nede defteri, hiç görmedik. Defterin, kitabın, nasıl açıldığını da bilmiyoruz. Ölüp, gideceğiz, cahil kaldık. Bölgemizin, sorunlarını, yazıp yetkililere iletmeye devam edeceğim. Sarıveliler İlçesi’nin, tarihi ve kültür, değeri taşıyan mekânlarının: Bakımlarının, onarımlarının, yapılarak halkın hizmetine sunulması isteğimizi; Sayın Cumhurbaşkanlığı Makamına, kadar, yazılı olarak ilettiğim halde: Her, makamdan, aldığım cevap aynı paramız yok. Kendi, imkânlarınızla, yapın diyorlar. Bizim, de, yapılacak çok işimiz var. Ama para, olmadığı için yapamıyoruz diyorlar. Özellikle, bu, cevabı; Kültür ve Turizm Bakanlığı verdi. Konuyu, Sayın Cumhurbaşkanlığına,  Kültür Bakanlığına: Karaman Valiliğine, Sarıveliler İlçe Kaymakamlığına; Sarıveliler Belediye Başkanlığına, yazılı, olarak tekrar iletiyorum. 
Sarıveliler İlçesinde, Tarihi ve Kültür, Değeri Taşıyan Mekânlar: KARACAOĞLAN’IN MEZARI, MEZAR TAŞI BELEDİYE DEPOSUNDA EMNİYET ALTINDA. EVLİYA PİR AKSAKAL ÜMMİ SİNAN’IN MEZARI. BU, MÜBAREK İNSANLARA, TÜRBE YAPILMALIDIR. Sarıveliler İlçe Kaymakamlığına ve Sarıveliler Belediye Başkanlığına; Özellikle, Arz, Ediyorum. Lütfen, Devlet Çarkını, Hızlandırırın, diyorum. Çok, rica, ediyorum elinizi vicdanınıza koyun! Sarıveliler İlçesine,  Fakülte, açılıp hizmete girmelidir. Tıp Fakültesi, Öğretmen Yetiştiren Fen Edebiyat Fakültesi, İlâhiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Orman Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi. Yöreye, uygun, yörenin ihtiyacını karşılayabilecek: Herhangi, bir, Fakülte olabilir.  Tarihi ve Turizm, değeri, taşıyan mekânları; Açıklamaya, devam, ediyorum. Sırtında, Çocuğuyla, Taş Olmuş Kadın. Gayri Müslim, Mezarlığı. Tepe Mağarası, Delik Kaya, Sarıveliler Kalesi, Âşık Köprüsü: Baş dere Karacaoğlan, Cuma, Pazarı. Ulu Cami. Göktepe Kasabasında, Cilt Hastalıklarına Şifa Veren, Şifalı Çamur, Göktepe Kalesi, Asar Kalesi, Delik Taş. Dede Ardıç, Kar Mağarası, Üzerinde, yazılar bulunan Oyma Kayalar; Kâfir İni,  Menik Çeşmesi, B. Pınar. Kazan Pınarı. Günder Köyünde: Günder Hocası Türbesi, Delik Çam, Çatal Oluk Pınarı; Çukur bağ Köyünde, Gayrı Müslim Mezarlığı, Çukur bağ Köristanı. Uğurlu Köyünde, Uğurlu Köristanı, Çatal taş Mahallesinde, Kızıl İn: Adı, geçen, mekânların yolları yapılıp ulaşım sağlanmalıdır. Adı, geçen, mekânların tarihçeleri yazılmalı. Ulaşım, yollarının, krokileri yapılıp; Uygun, yerlere, asılmalıdır. Hizmetlerin, hayırlı, olmasını ve halkımızın: Bu, konuları, takip etmelerini diliyorum.

 Mehmet ŞİMŞEK
   Art. Yazar.

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.