Türk’ün Kızılelma Mefküresi - Turan Birliği

Türk’ün Kızılelma Mefküresi - Turan Birliği

60977 (0)

Aydemir SEZGİNER

Aydemir SEZGİNER

Türk İslam dünyasının, tüm insanlığın kurtuluşu, mal ve can güvenliği, huzuru ve sükûnu, saadeti Türklerin Kızılelma mefkûresinin gerçekleşmesi ile mümkün olacaktır.
Bu gün ulaşmamız gereken ilk hedef, Kızıl Elmamız, Turan Birliğidir. 
Günümüzde insanları ve milletleri sömürmekten, kazançlarına kazanç katmakdan başka amaçları olmayan, emperyalistler, silah tüccarları, insanların ilke ve inançlarıyla ilgilenmezler. Kimin camiye kimin kiliseye kimin havraya gittiği, kimin dinsiz olduğu, umurlarında değildir.
Hatta insanların ibadet hanelerinden dışarıya çıkmamasını, işlerine karışmamasını isterler. Kimlerin öleceği, kimlerin sürüneceği. Kimlerin yaşayacağı umurlarında değildir. Her türlü imkân, sermaye ve güç bu İnsanlık düşmanlarının elindedir.
Binlerce yıldır Türklerden başka Dünya insanlığının, refahı, saadeti, huzuru ve sükûnu için çırpınan başka bir millette yoktur. Dünya insanlığının tek kurtuluşu Türklerin Turan birliğine, Türklerin birliğine kavuşmasıdır. Yurtta sulh dünyada sulh diyen tek milletiz.
Türklerin cihan hâkimiyeti dönemlerinde insanlar dil, din etnik yapı farkı gözetilmeden huzur içinde yaşayabilmişlerdir. Hâkimiyetimiz ve nüfusumuz altında bulunan hiç kimsenin, dinine, diline, etnik Dokusuna dokunulmamıştır. Asimilasyon ve soykırımı asla yapılmamıştır.
Türklerin Nizam-i âlem ülküsü İslamiyet’ten daha önce de, ruhlara nakış-nakış işlenmişti. Türklerin cihana hükmetme istekleri ilahi bir buyruk olarak algılanmıştır. 
Hiç bir zaman emperyalist amaç güdülmemiştir. Mazlumlara, sivil halka, kadın ve çocuklara dokunulmamıştır. Başta Türk milleti olmak üzere, bütün dünya insanlığının hak ve adalete kavuşmasını, huzur, sükûn ve refaha 
Ulaşmasını sağlamak için insanın, insana zulmetmesini önlemek için çalışılmıştır
Kızılelma
Kızılelma, fethedilmesi gereken yer, vatan edinilmesi gereken coğrafya olarak anlaşılıp, adlandırılmıştır Ulaşılması gereken hedef olarak, Türk milletinin bilinçaltına yerleşmiştir.
Kızılelma’nın gerçekleşmesi, Dünya Türklüğünün güç birliğine, yürek ve ilke birliğine kavuşturulması ile mümkün olacaktır. Öncelikle, TURAN birliğine kavuşmak ilk hedefimiz olmalıdır. Bu iki kavramı da sinesinde barındıran KIZILELMA Ülkümüz, Dünyanın her köşesine hak ve adaleti götürmek ve insanlığı belli bir medeniyet seviyesinde, tam eşitliğe dayanan bir hukuk sistemine bağlayarak Türk dünyasını ve insanlığı huzura sükûna, saadete ve Refaha kavuşturmak ülküsüdür.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu veciz ifadeleri, TURAN Birliği mefkûresinden kaynaklanmıştır.
“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım.
Türk birliğine inanıyorum, onu göreceğim.
Yârinki tarih, yeni fasıllarını Türk birliği ile açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır
Dünya sükûnuna, Türklerin hâkimiyeti ile kavuşacaktır.
Türkün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacaktır. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecektir
Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayandığı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, 
O topluluğa dayanan devlet de Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olacaktır
Türk milliyetçileri, Türk tarihinin kutsallığını, Türk milletinin asaletini, Dünyaya ilk tarihi kuranın kendi soyları olduğunu anlatmayı başardığı gün vazifesini yapmış olacaktır. 
Batıya ilk uygarlığı Türklerin götürdüğü unutturulmamalıdır.
Bu memleket, tarihte Türk’tü, halen de Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. Oğuz, Kırgız, Tatar, Özbek, Yakut diğer boylar, Türk’tür ve
Ebediyen Türk kalacaktır.
Türk milliyetçisi, diğer milletlerin hakkına, bağımsızlığına saygı gösterecektir. Ancak Böylelikle diğer milletlerden de saygı görecektir.
Kimsenin yurdun da gözümüz yoktur. Çünkü her milletin yurdu kutsaldır.
(Mustafa Kemal Atatürk)
Bu kutsal mefkûremizin son asrımızda ki yılmaz savunucuları Cumhuriyetimizin kurucusu başkomutan Atatürk’ü ve Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’i saygı ve minnetle anıyoruz.

 Aydemir Sezginer

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.