MHP İl Teşkilatları Niçin Kapatılıyor

MHP İl Teşkilatları Niçin Kapatılıyor

42087 (0)

Aydemir SEZGİNER

Aydemir SEZGİNER

MHP Genel merkez yetkililerinin açıklamalarına göre,Partinin daha başarılı olması için bu işlemlerin yapıldığı iddia edilmektedir..Sanırım bu açıklamaya , Kendilerinden başka kimseyi inandırmaları çok zor olacaktır..
MHP 10. genel kurultayında genel başkan Bahçelinin karşısına, alternatif adaylardan birisi olarak çıkan eski bakanlarımızdan ve halen milletvekilimiz olan Koray AYDIN, bu Kurultayda da 440 küsur oyla delegenin desteğini almıştı..
Bu sonucu hazmedemeyen Bahçeli ve taraftarları Koray beye destek veren delegelerin il teşkilatlarını kapatma kararı almış ve bu kararı uygulamaya da başlamıştır..bu vahim tablo karşısında MHP ve teşkilatların zarar görmemesi için kısa süre suskun kalmış olan Koray Aydın .uygulamaların yaygınlaşması,  karşısında gerekli tepkiyi vermek ve gereğini yapmak zorunda bırakılmıştır.

Koray Aydın’ın Yaptğı Yazılı Açıklama
(Cumhuriyet tarihimizin en karanlık ve belirsizliklerle dolu günlerini yaşamaktayız, Artık gizlenemeyen AKP-BDP- PKK İşbirliği ile devletimiz büyük bir dönüşüme zorlanmak da kurucu irade ve felsefesine karşı sinsi bir savaşa sürüklenmektedir..Türk’ den arındırılmış bir anayasa ve sosyal düzen arayışı, her geçen gün mesafe almaktadır.
Türk devletinin ve milletinin Asırlık düşmanlarının, bu günkü iktidarla birlikte adeta koalisyon oluşturarak, milli varlığımızın altını oymaya çalıştıklarını izlemekteyiz. Cumhuriyet tarihimizin en büyük bölünme tehdidi altında bulunduğumuz bir dönem yaşıyoruz.. Bu tehdidi durduracak en büyük harekâtın dün olduğu gibi bu günde, MHP Olduğunu bilmeliyiz.
İl Teşkilatlarının Kapatılması Düşündürücü Dür  
Koray Aydın: Sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gereken 10. büyük kurultayımızın ardından, farklı tercih ortaya koyan bütün ülküdaşlarımızla kucaklaşarak, tam bir gönül seferberliği içinde MHP ve ülkücü hareketin başarısına odaklanmamız gereken bir zaman da, Geçtiğimiz günler de birçok il teşkilatımızın kapatılmış olması üzücü, üzücü olduğu kadarda düşündürücüdür. İL TEŞKİLATLARINI KAPATARAK, MHP VE ÜLKÜCÜ HAREKETİN BAŞARILI OLMASI MÜMKÜM DEĞİLDİR. ZAMAN GÜNÜLLERİ KIRMA ZAMANI HİÇ DEYİLDİR. Diyen Koray Aydın devamla
Hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan görevden alma ve teşkilat kapatma uygulamalarının, yalınız görevlerine son verilen ülkücüleri değil, bütün ülkücüleri üzmüştür.
Ülküdaşlarımız, MHP ve ülkücü hareketin temel fikir sistemi olan milli doktrin olan 9 ışık’ da yer alan hürriyetçilik ve şahsiyetçilik ilkesinin gereğini yerine getirerek; tercihlerini kurultay sürecin de açık ve net bir biçimde ortaya koymuşlardır.Unutulmaması gerekir ki büyük kurultayımız da tecelli eden irade bir bütündür. Hiçbir ülküdaşımızın oyu ve tercihi diğerinden üstün değildir. Niteki farklı adayları destekleyen arkadaşlarımız da ülkücü iradeyi sonuna kadar temsil etmektedirler. Şurası iyi bilinmelidir ki görevden alma feshetme, tasfiye etme, KAPATMA ve yok sayma gibi uygulamalarla MHP ve ülkücü hareketin başarılı olması imkânsızdır.
Yapılan görevden almalar ve teşkilat kapatmalar, yaklaşan yerel seçimler öncesi küskünlükleri ve kırgınlıkları artırmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır.
Zira kurultay sürecini geri de bırakmış, büyük bir azim ve kararlılıkla yaklaşan yerel seçimlerde partimizin başarısına odaklanmış il teşkilatlarımızın kapatılmış olması, diğer teşkilatlarımızın da şevkini kıran bir uygulama olmuştur. Kurultaydaki tercihleri sebebiyle teşkilatları kapatılan bütün partili arkadaşlarımız, başta il başkanları olmak üzere ömürlerini bu davaya vakfetmişlerdir. Sadece ellerini değil, yürekleriyle birlik de bütün varlıklarını, bedenlerini taşın altına koymuş değerli arkadaşlarımızdır. Arkadaşlarımızın tercihlerinden dolayı böyle bir uygulamaya muhatap olmaları vicdanları yaralamıştır.
Unutulmamalıdır ki, ülkücü ülkücünün kardeşidir. MHP ve Ülkücü hareket’in tek bir mensubunu dahi küstürmeye, ötekileştirmeğe ve kaybetmeye tahammülü kalmamıştı. ZAMAN GÖNÜL KIRMA ZAMANI DEĞİLDİR.
ZAMAN ülkücülerin onaylamayacağı uygulamalar, gönülleri kırma zamanı değildir. ZAMAN kırgınlıklar, dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakma zamanıdır. ZAMAN, engin bir hoşgörü ve ülküdaşlık hukuku çerçevesinde gönülleri fethetme zamanıdır.
ZAMAN, hiçbir ayrım gözetmeden, ülküdaşlarımızı ve bütün Türk milletini kucaklama ve hedefe yürüme zamanıdır
Daha önce çeşitli vesilelerle söylediğim gibi; MHP ve ülkücü hareket bizlerin baba ocağımızdır. MHP ve ülkücü hareket, bizlerin kara sevdasıdır.
TÜRKİYE’ nin içerisin de bulunduğu ağır şartlar bizlerin görev ve sorumluluğunu daha da artırmaktadır. Milliyetçi hareketin birliği, bütünlüğü ve iktidar yolunda ki başarısı için üzerimi e düşen sorumluluğu üstleneceğimizden, hiç kimsenin zerre kadar tereddüdü olmamalıdır.
Ömrümüz boyunca MHP ve ülkücü hareket’in hizmetin de olduk olacağız.
Diyen Koray Aydın, MHP merkez yöneticilerine gereken mesajı vermiştir. Sayın Koray Aydın gerektiğinde ne yapılacağını zarif bir nezaket üslubu ile karşısındakilere anlatmaya çalışıyor. Az fakat öz söylüyor. Muhatabın gerekenleri yapmasını istiyor.uyarıyor, teşkilatın karşılaşacağı zararları vurguluyor.,Sorumluların sorumluluklarını hatırlatıyor.Liderlik vasfının onurunu koruyarak, etik olmanın gereğini vurguluyor, Mücadelenin bitmeyeceğini ilgililere hatırlatıyor.Teşekkürler Sayı aydın Ülkücü camia  değerli düşüncelerinizi samimiyetle paylaşacağına inanıyorum..

Aydemir Sezginer

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.