Bozkurtlar

Bozkurtlar

30961 (0)

Aydemir SEZGİNER

Aydemir SEZGİNER

Türklerin hasletlerini benimsediği, orta Asya bozkırlarında yaşayan bir cins kurt dur. Rabbim bu kurda pek çok ayrıcalıklar bahşetmiştir. Yarattığı her canlıya bahşettiği özellikler gibi.
Bozkurtlar, hemen bütün hayvanların aksine tek eşlidir. Ömrünün sonuna kadar eşine bağlı yaşar. Bozkurt un erkeği de dişisi de iffetine düşkündür. Hem cinslerinin iffetine de saygılıdır.
Güçlü ve cesurdur, Özgürlüğüne âşık bir varlıktır. Hapsedilemez, zincire vurulamaz, Tahakküme boyun eğmez. Kurtulamayacağını sezerse intihar eder, ölümü seçer, esareti yaşamaz.
Soyundan, neslinden aldığı karakterini hiçbir zaman terk etmez, değiştirmez, karakterini her zorluğa rağmen korur.
Bozkurdu hiçbir zaman sirk hayvanı olarak göremezsiniz. Sirklerdeki bütün hayvanlar, ya açlıkla veya kırbaçla itaate mecbur edilir.
BOZKURT -un aç bırakılması, kırbaçlanması zincire vurulması, Sirk hayvanı yapılmasını, esarete boyun eğmesini sağlayamaz. Muhteşem bir kişiliğe sahiptir
Biz Türkler Bozkurt u hayvan sıfatı ile değil muhteşem hasletleri ile benimsemişiz.
Biz şanlı bayrağımızı da bez sıfatı ile değil al rengiyle hilal ve yıldızı ile binlerce yıllık şerefli bir geçmişi olan Türk milletini temsil ettiği için severiz, Uğruna canımızı veririz.
BOZKURT un da Hürriyete bağlılığına, esarete isyanına, hasletlerini koruma özelliğine, iffetli kişiliğine, her türlü baskı ve zulme boyun eğmemesine, hak ettikleriyle yetinmesine, önüne atılan birkaç kemik parçası için kapı kulu olmamasına, dostlarına hiçbir zaman ihanet etmemesine, düşmanlarıyla tavizsiz savaşmasına Türk milleti hayran olmuş ve kendi karakterine uygun hasletler taşıdığı için BOZKUR du Simgeleştirmiştir. Benimsemiştir.
BOZKURT um diyenler, ASENALAR ÜLKÜCÜLER, sizlerden bu milletin beklediği de bu meziyetlerdir.

 Aydemir Sezginer


Etiketler; #Bozkurtlar
Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.