Ah Şu Diyanet….

Ah Şu Diyanet….

5497 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Yıllardan beri söyleye geldiğim, Diyanet İşleri Başkanlığı fabrika ayarlarına döndürülmelidir. Yüce Türk milletinin zayıf kanı dindir diye. Türkiye deki tarikat , cemaat vs. ezici çoğunluğu Kilise ve havralar tarafından kurulmuş veya sonradan ele  geçirilmiştir.
Türkiye’nin bekası için en büyük tehdittir. Osmanlı-Selçuklu ve Türkiye cumhuriyeti zamanında da tehdidini sürdürmektedir. Bunların birbirleri ile ilişkileri-bağlantıları araştırmaya muhtaç gizemli hallerdendir.
Bunlarla mücadele inanınki, diğer düşmanlarımızla mücadeleden çok daha zordur. Cumhurun başı sanırım tehlikenin farkına yeni vardı. D.İ.B. LIĞINI GÖREVE ÇAĞIRIYOR.  Günaydın. Zararın neresinden dönülürse kardır.  Yalnız bunlarla mücadele etmek için ilim adamı olmak yetmez. Amr ibnül as gibi  , kapsamlı cin gibi bir zekaya ve hünere sahip olmak Eş’ari gibi ihlaslı olmak gerek
Bunlar Sebeiyye fırkasının güncellenmiş, gelişmiş modelleridir, her birinin mescidi dırar vazifesi gören haneleri mevcuttur. Tam kapasite ile çalışmaktadırlar. FETÖ misali, D.İ.B da  temizlik şarttır. Hala yerini korumaya çalışan yiğit vatan evlatlarını yetkilendirmekle işe başlanabilir. BEN BÖYLESİNE YİĞİTLERİ TANIYORUM.
Irak ile ilişkilerde verilen sözlerle yetinilmemeli , yazılı anlaşmalar haline getirilerek ,işi sağlama bağlamalıdır.                Müslüman ülkelerle iş tutmak için  elimiz sağlamlaştırılmak zorundadır. Beşika üssü için yaşananlar unutulmamalıdır.
Bazen ölüyü fazla yıkamak,  istenmeyen sonuçlar doğurabilir, Terörle mücadelede ABD.nin kurbağa teorisi dikkate alınırsa yararlı olabileceği kanaatindeyim. Terörle mücadele zaten bir süreçtir. Düşmanın dikkatini dağıtmakta , beklentilerini boşa çıkarmakta yarar olsa gerek.
Düşmanlarımız, tehditleri fırsata dönüştürme çabasındalar, Yunanistan’ın hareketleri- Kıbrıs Rum kesimin davranışları, onların ardındaki, AB ÜLKELERİ VE ABD nin bağlantılarındaki hareketlenmeler, sürekli gözden geçirilmeli bir sürpriz yapmalarına asla izin verilmemelidir.
Fener Rum Patrikhanesinin asılardır gördüğü rüya , Adalar denizine( ak deniz-ege) gömülmelidir. Bunun hazırlıklarına çoktan başlanılmış olmalıdır. İçimizdeki Parakundilere her zamankinden daha fazla dikkat edilmelidir.
Zeytin dalı harekatı bizlere birçok şey öğretmiş olmalı, silah üretimi kadar mühimmat üretimi de büyük önem taşımaktadır, Mühimmat fabrikalarımızın alternatifli çalışmaları gerek, bunun için sayıları ve vasıfları artırılmalıdır. Sürpriz hava saldırılarına- sabotajlara karşı daha korunaklı hale getirilmelidir.
İçimizdeki düşmanlar, milliyete önem vermeyen, sol ve İslami yapılanmalarda kendilerine rahat faaliyet ortamı bulmaktalar. Buralardaki gözetleme –izleme faaliyetlerine hız verilmelidir.
Ben derim ki, sevgili yöneticilerimiz ve devlet aklımız, hak bellediğiniz yolda yalnız dahi kalsanız yürümelisiniz. Korkuyla –hatırla- boş beklentilerle- çaresizlikle devletin bekası sağlanamaz.
Görklü –görkçe Tanrının selamı, korkmayan-hatıra Gönül’e bakmayan-boş beklentiler içinde olmayan- çaresizliği kabullenmeyen görevlerinin hakkını veren vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.
 
 Lütfullah Kaleli

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.