Ekonomide Milli Olmak

Ekonomide Milli Olmak

8548 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Her daim dediğim gibi ders alınmaz ise tarih kayıtsız şartsız tekrar eder. İstiklal savaşına girdiğimizde; Türk ordusu dünyanın beş büyük ordusundan biri idi. Ancak ekonomiyi yabancılara teslim eden Osmanlı hükümetleri , orduyu savaşamaz hale getirdi.

Halbuki; ordumuzun savaş tecrübesi hiçbir orduda bulunmuyordu. Zeytin dalı harekatında üzerlerine ateş edilmesini talep eden ısrarla ateş isteğinde bulunan kahramanlar bana Galiçya savaşını hatırlattı . Oradaki kahramanlarımızı hayır ile minnet ile anıyorum.

Sahada ne kadar zafer kazanırsanız kazanın, eğer kahpe içeride ise asla bir anlam ifade etmiyor. Sonunda topraklarınız işgal ediliyor. Tıpkı İstiklal savaşı öncesi ve sırasında olduğu gibi. Zengin züppelerinin kaprislerinin bedelini yüce Türk milleti ödedi ve ödüyor.

Velhasıl günümüzde hükümet, ekonomimizin denetimini ABD şirketine kaşla göz arasında veriverdi. Yahudi ve hırıstıyanları dost edinmeyin ayetine aykırı davrandı .Oysa; Ayet ’in muhatabı iman edenler- ayet iman edenlere hitap ediyor.

Ağzı olup ta konuşanların yorumlarına bakınca, zoraki yöntemlerle, yapılan hatayı mazur gösterme ve destek sağlamak zorunda olduklarını hissediyorum. Hünerlerini sonuna kadar kullanıyorlar.

Şehitlerimizin kanlarının heba olması istenmiyorsa! Yeni işgallere yol açmamak yeni istiklal savaşlarına kapı aralamamak için  yapılan bu vahim hatadan derhal dönülmelidir. Bizde biraz iktisat okuduk. Arkadaş! Mızrak çuvala sığmıyor.
Yazılarımda ısrar ile dile getirdiğim, kiliselere-havralara –İsevi devletlere güvenilemeyeceği  yapılan antlaşmaların bir değerinin olmadığı yalnız kaldığınızda, veya zayıf düştüğünüzde vahşi İsevilerin vahşice saldırmakta tereddüt etmeyeceklerini imha hareketlerine girişeceklerini sürekli söyleye geldim..

Tespitlerimin doğruluğunu ABD’NİN çekildiği anlaşmalara bakarak, verdiği sözleri tutmamayı alışkanlık haline getirdiğini görerek, Avrupalı devletlerin vahşiliklerini, verdikleri sözleri tutmamalarını listenize ekleyerek  ibret dolu listeye, akıl bilim ve sağlıklı mantık ile bakmanızı öneririm. Eminim ki; sizlere çok şeyler anlatacaktır.

Siyasette, ekonomide, sanayide, eğitimde, savunma sistemlerinde(silahlı-silahsız) her zaman ve her yerde millilik esastır. Bir yerde boşluk kaldı mı boşluğu bırakanlar hain muamelesi görür-görmelidir. Çünkü tabiat boşluk kabul etmez.

Suriye’den çekilme konusunda, şart ve takvim belirtmek asla doğru değildir. PİSLENEN SAKAL KESİLİR.  Hiç kimsenin devletin sakalını pisletmeye hakkı yoktur-devletin sakalını kestirmeye de hakkı yoktur. Böylelerinin başına ne geleceği ise tüm dünyada bellidir.

Devletimizin kendini savunurken tuzağa düşmemesini sağlamak sağlam ve sarsılmaz ekonomi le mümkün olacağını, ordumuzu gözümüz gibi korumanın zaruretini, Birlik ve beraberliğimizin önemini, Düşmanlarımızı iyi tanımanın kaçınılmazlığını kavramaktan geçtiğini hatırlatmak bir yurttaşlık görevidir.
Görklü Tanrının selamı , her zaman ve her yerde milli olan, düşman tuzaklarını bozan her türden önlemleri alan vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.