Alışmışlar

Alışmışlar

9818 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Bir önceki yazımda düşmanlarımızın eski alışkanlıklarına dönebileceklerini yazmış ve ayrıntılara yüzeysel olarak değinmiştim. Anlaşılan o ki; düşmanlarımız ya bizlerin geri zekalılığına! Yada içimizdekilerin üstün becerilerine çok güvenmiş olmalılar.
Bir taraftan bizleri bohçalama çalışırken, diğer taraftan altımızı ve etrafımızı oymaya çalışıyorlar. Orta Asya ile olan bağlantımızı kesmek olası zor durumlarda oralardan gelebilecek yardımları engellemek.
Bunun için Ermenistan’ı var ettiler, beslemeye korumaya çalışıyorlar, Bizler her türden yardımı yaparak canımız - can karındaşımız Azerbaycan’ı daha hızlı olarak kendine yeter hale getirmek, kim korursa korusun! Kim nasıl yardım ederse etsin! Ermenistan’ı bir yıldırım harekatıyla haritadan silebilecek hale getirmek boynumuzun borcu.
O zaman, ABD’nin uygulayabileceği her türden ambargo havada kalacaktır. Düşmanlarımızın özellikle içimizdeki düşmanların hayalleri çok ötelere ötelenecektir. Başka çıkış yolları aramaya girişeceklerdir.
Yalnız siyasal iktidardan bazı dileklerim olacaktır. Rahmetli babam derdi ki;” Güzel yurdumu bekleyen iki büyük tehdit vardır, birincisi Müslüman’ım demenin suç olarak algılanması, diğeri ise: Türküm demenin suç olarak algılanması! İkisinin de sonu aynı kapıya çıkar, oda büyük felakettir.”
SİYASAL İKTİDARIN KANTARIN TOPUZUNUN KAÇIRILMASINA GÖZ YUMDUĞUNU VAR SAYMAK HİÇTE ZOR DEĞİL.  Felaketlerin kapısının kırılmasına veya aralanmasına asla izin vermemelisiniz. Eziklik ve bastırılmış duyguların esiri olan dostlarınızı eğitmelisiniz.
İçerideki ve dışarıdaki düşmanlarımızdan seri hamleler beklenmeli, gafil yakalanılmamalıdır. Atalarımızın öğütlerine asla kulak tıkamayalım” düşmanların tatlı sözlerine-kıymetli hediyelerine ve güzel kadınlarına aldanma!”
Düşmanlar şimdilerde jest üstüne jest yapmaya başladılar, nefislere hoş gelen davranışlar sergiliyorlar.  Bir yandan PYD’ye silah verip her türden imkanı ayaklarının altına sererken diğer yandan PKK’lılar için ödül koyuyorlar ve dün söylediklerini bugün inkar ediyorlar. Ve dahi bizim bunları yutabileceğimizi ön görüyorlar. Sevsinler sizleri.
Devletimizi biraz daha atak duruma getirmek gerek. İçeride birliğimizi dinamitleyecek her türden davranıştan, yönetim olarak derhal uzaklaşmalıyız. Önce düşmanlarımızı haklayalım sonrasını hep beraber düşünürüz.
Düşmanlarımızı haklamak için manevra yeteneğimizi sonsuza değin geliştirmek zorunluluğumuz her daim var.  Gücümüzü de aynı şekilde…..
Anlamsız Atatürk düşmanlığını hızla törpülemek siyasal iktidarın görevleri arasındadır. Artık yerleşmiş, kulunç olmuş yanlış alışkanlıklarımızı değiştirmenin zamanı geldi de, geçiyor bile;
Görklü Tanrının muhteşem selamı, düşmanlarımızı istenilen kıvama getirme mücadelesi veren cesur yurttaşlarımızın üzerine olsun vesselam.


Etiketler; #Alışmışlar
Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.