Zaafiyet 2

Zaafiyet 2

6624 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Elin oğlu ağzından çıkanı derhal icraata döküyor: Gözetleme kuleleri yapacağım dedi bir hafta sonra yapmaya başladı, Araplar ise; leşçillerdir. Hemen Suriye’nin kuzeyine ziyaretler düzenlediler. Paralar bizden dediler, Suriye’nin Filistinleşmesi için ellerinden geleni yapacaklar.

Çin  üç binden fazla soydaşımızı idam edeceğini söylüyordu, gerek siyasal iktidardan, gerekse devletimin organlarında tık yok, Onlarda Müslüman, onlarda insan, onlarda Türk. Neden sesiniz çıkmıyor bu insanlık faciası karşısında sessiz kalınıyor. Onlarda en az Filistinliler kadar değerli.

Kıbrıs açıklarında Türk karasularında faaliyete geçen, yabancı şirket gemileri neden taciz edilmiyor, engellenmiyor, biri bunu açıklamalı. Türkiye'nin karşısında Arap dünyası ve batılılar toplanıyorlar, Bu iradenin kırılması için neler yapılıyor, hiçbir belirti yok. Doğa geç kalanı asla af etmez.

Öteden beri barış denizi olan Karadeniz ısıtılıyor, Türk akımını engellemenin yolunu buldular galiba, bu oyun derhal boşa çıkarılmalıdır. Adalar denizinden (Ege) sonra –Akdeniz’in devamı olarak Karadeniz’de  de Türkiye kovalanmak istiyor, Pontus hayalinin ısıtılması yakındır.

Sözüm ona akil adamların Oslo’da ne işi var,  hala Oslo’da olanlardan ders alınmamışa benziyor, yeni hendek olaylarına mı ihtiyaç duyuluyor. Birileri çıkıp anlatmalı yoksa derler ha………

Şaibeli bazı vekillerin Almanya’da federal yapı konusunda araştırma ve çalışma yaptıkları gündemde. Batılılar bizi öteden beri federe yapılara iterek yok etmeye çalıştı ve Avrupa kıtasından sürdü, Karadağ prensliği tipik örneklerden biridir. Bir yapının içindeki hain olma ihtimali güçlü bir gurup her zaman devrede olmuştur.
Devletin bazı konularda, tolerans gösterme hakkı yoktur. Olmamalıdır da. Adalar denizindeki gelişmeler için çok yazdık çizdik, söz ve uyarılarımız kayalara işleri bazı kulaklara değmedi bile. Şimdi sözlerimize gelindi.  Toparlanmamız için vakit hala çok geç değil.

Kerkük’te yakılan çarşı bize verilmek istenen güçlü bir mesajın öncüsü ve başımıza geleceklerin habercisi olmalı. Gelişmelere bakılırsa Ermenistan ile Azerbaycan arasında uzun süreli ve yıkıcı bir savaşın çıkması kaçınılmaz görünüyor. Hala Azerbaycan ordusu bu belayı savuşturacak güce getirilmedi çok ağır davranılıyor, neden.

Azerbaycanlı karındaşlarımız, kendi aralarında Tam ve doğal bir birlik sağlayamadılar. Bu hal ciddi, ciddi değerlendirilmelidir. Büyük tehlike oluşturmaktadır. Hem onlar için hem de bizim için. Yeni Karabağ facialarının yaşanmaması için derhal çözüm bulmalıdırlar, bizlerde gereken yardımı esirgememeliyiz.

Sözün özü dert çok - düşman çok - çalışan az - vakit az. Türk öğün-çalış güven demenin tam zam zamanı. Türk milleti: çalışkandır - Türk milleti zekidir, Türk milleti fedakardır. İslam’dan önce de böyleydi, şimdi de böyledir. Haydi bütün Türkler birleşin, çok çalışın, gerekli önlemleri zamanında alın.
Görklü Tanrının selamı; Çok çalışan – az vakti iyi değerlendiren-kendini bilen zeki Türk milletinin üzerine olsun vesselam.


Etiketler; #Zaafiyet #2
Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.