Harita (2)

Harita (2)

7940 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Haritamızı incelemeye devam edelim. Suriye’deki gelişmeler, Iraktaki gelişmeler- İran’daki  hedef Türkiye’dir. Siyasetçilerimiz ABD ile olan temaslarını, ABD’nin yalan vaatlerini gerçek sandılar ve öğünmeye geçtiler.  E arkadaş böylesine zamansız hareketler ; düşüncelerin seslendirilmesi hatanın büyüklerindendir.
Düşmanlarımızın sözüne kananlara ne desek azdır.  Aldınız mı ağzınızın payını. Düşmanla birlik olup aklımızı karıştırmaya çalışanları gördünüz mü ! Gördüyseniz gereğini yaptınız mı !Düşmanla birlik olanları aramak bile gerekmiyor. Dikkatli bir göz onları ,Nerede Bulacağını Bilir.
Böylesine puslu bir havada pusuya yatanları pusudan çıkarmak gerek. Son askeri tatbikatımız, sözlerimi doğrular niteliktedir. Mavi vatan tatbikatı ; içerik ve kapsam bakımından manidardır. Diğer tatbikatlarımızda eş zamanlı tüm yurt sathını kapsayacak şekilde , kara-hava –deniz güvenlik güçlerinin, İstihbarat unsurlarının da iştiraki ile yapılmalı, alan yurt içi ve yurt dışını da kapsayacak şekilde genişletilmelidir.
Böyle kapsamlı ,çok unsurlu tatbikatların yılda en az iki kez yapılması gereklidir. Tatbikat senaryolarına içeride ihanet olasılığı da eklenmelidir.
İstihbarat unsurlarının hazırlayacağı planlar çerçevesinde Diyanet işleri başkanlığı da tatbikat yapmalıdır. Eksiklikler de derhal giderilmelidir. Risk Noktalarında Görev Yapacak Diyanet Görevlileri Özel Seçilmeli Ve Özel Donanıma Kavuşturulmalıdır.
Eğer savaşacak isek, savaşa hazır olacak isek, çalışmalarımız top yekun savaşı seçerek yapılmalıdır. Savunma sanayimizi ve çalışanlarını korumakla görevli özel teşkilatlar kurulmalıdır. Aksi
Olayların gelişmesine ve hızına bakar isek,  büyük savaş iyice yaklaştı. Siyasilerimiz ,burnun ucunu bile görmek istemiyor, kültürel aşınma kabul edilemez boyutlara ulaştı, AB dayatmaları sonucunda kendi kendimize harakiri yapıyoruz.Şu unutulmamalıdır ki dünyada sınırlarımızı tanımayan tek ülke ABD dir. Türkiye’yi yok etme standart ölçülerde tutma görevi 1900lü yıllarda ABD ye verilmiş.  Bize olan kesintisiz düşmanlığı bundandır.
Osmanlının son zamanlarında da böyle olmuştu, ihanet edenler,gafiller,ahmaklar, kibrinden burnunun ucunu bile görmeyenler-yağdanlıklar pek bol idi. Şimdilerde de durum pek farklı değil. O zamanlarda da doğruları diyenler dokuz köyden kovulanlardı. Şimdilerde de durup pek farklı değildi
O günlerde de yurt için din için şahadet şerbetini içenler yoksullardı . Şimdilerde bedelli askerliği kalıcı hale getirenler var. Şimdilerde de yüce dağ başlarında şahadet şerbetini içenler bizim yoksullarımız. Aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.
Demesi bizden, can vermesi bizden, güçlüklere göğüs germesi bizden,Zafer Tanrıdan, öğünmesi zenginlerden.
Görklü Tanrının görkemli selamı , Toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlara- cepheden cepheye yol bulup koşanlara, kara toprağa gül bahçesine girer gibi girenlere olsun vesselam.

 Lütfullah Kaleli

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.