Düşman Beklemez!

Düşman Beklemez!

11705 (1)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

Türkiye, seçimler nedeniyle içe  kapanırken, düşman faaliyetleri kesif bir hal almıştır. Türkiye’nin savunması Cebeli Tarık boğazından başlar. Osmanlının  faaliyetleri bu gerçeğin dayatmasıdır.
Sudandaki darbenin hedefi doğrudan Türkiye’dir . Sevakin adası ve kiralanan arazilerdir. Yemen-Somali- sudan olayları bir biriye doğrudan bağlantılıdır. Suudi Arabistan’ın olaya maydanoz olması, sözlerimin ispatıdır.
Kızıldeniz- Afrika’nın kuzeyi- Türkmenistan – Afganistan ile Bosna Hersek –Makedonya-Arnavutluk ve balkanlar; Ukrayna-Kırım –Azerbaycan.  Türkiye’nin can damarlarıdır. Türkiye’nin her ne sebeple olursa olsun buralarda etkin olama zorunluluğu var!
Türkiye var olmak istiyorsa! Hayatını idame ettirmek istiyorsa! Çekimser ve edilgen politikalardan  derhal sıyrılmak  durumundadır. ABD ve hempaları sonumuzun yaklaştığını sanarak sabırsızlanmaya başladılar. Daha şirret davranmaya başlayacaklar Türkiye’nin sinirlerini bozarak hata yapmasını sağlayacaklardır.
İçeride ise  ortalığı karıştırmak için birden fazla seçenek masalarının üzerinde! Ortama müdahaleye hazırlanıyorlar. Siyasal iktidar, düşmanlarımızın ellerindeki olanakları  derhal almalı, düşmana fırsat tanımamalıdır.
Ekonomimize müdahale  ederek düşmanlarımızın hesaplarını alt üst etmek durumundadır. Zamanında yapılmayan iş, iş değildir. Fırat’ın doğusu çok gecikmiştir. ABD istediği zamanı kazanmıştır. Diğer hamlelerine hazırlanıyor.
Düşmanın seçim sonuçlarını bahane  etmesine asla izin verilmemelidir. Suudi Arabistan’ın karışması için bir şeyler yapmanın tam sırasıdır. Ha keza Mısır’da öyle.  Türkiye’nin gözlerini kırpıştırmaya bile zamanı yoktur.
Kuşatma tamamlanıp, tahkim edilmesi bitince  ani bir saldırıyla karşılaşmamız mukadderdir. Onun için derhal yüksek irtifa savunma sistemleri ile geniş gövdeli uçakların yapımına hız verilmelidir.
Düşmanımız ilkesiz ve kalleştir, hızlıdır.  Aynı hız ile karşı koyacak mekanizmalar denenmelidir. Düşmanlarımızın aralarındaki uyumu bozacak girişimler derhal başlatılmalıdır. Ermeni soykırımını istismar eden ülkelere baktığımızda; yurdumuzu işgal  eden ülkeler olduklarını  tespit ederiz.
Yani tarih  tekrar etmek üzeredir. Bilirsiniz ki tarih ahmaklar için tekrar eder. Karar alıcılarımızın ahmak olmaları düşünülemeyeceği için; sonra derler ha! ABD’nin  pervasız baskıları boşuna değil. AB ülkeleri değişmez düşmanlarımız arasındadır.
İçimizdeki düşmanlarımız Osmanlı zamanından kalmadır. Belli geleneklere sahiptirler. Boş bırakmaya asla gelmezler. Bin bir kılığa girseler de, çeşitli  maskeleri kullansalar   da! Boşuna! Yüce Türk milleti;  düşman faaliyetleri hakkında sürekli bilgilendirilmeli, hiç bir şey gizli kalmamalıdır. Düşmanın istismar noktaları asla  karanlıkta bırakılmamalıdır.
  Çalabımız, Türk’e yar ve yardımcı olacaktır. Çünkü: Türk merttir- ihlâslıdır-Çalışkandır –metindir-Hünerlidir erdemlidir.  Gelimli gidimli dünya, son ucu ölümlü dünya, hani benim diyen bey erenler. Adı güzel kendi güzel Muhammed’e salâvat. Selam yüce Türk milletine olsun vesselam.
               
Lütfullah Kaleli

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hüdaverdi SELÇUK - 24.04.2019 14:51:10
SAYIN LUTFULLAH BEY İYİ GÜZEL YAZMIŞINIZ FAKAT BİZİM İNSANIMIZ BU KONULARI ANLAMIYOR FAKAT BAŞIMIZDAKİLERDEMİ ANLAMIYOR SİZ NE GÜZEL SÖYLÜYORSUNUZ KUZEY IRAK VE SURİYEDE GEÇ KALINMIŞ DİYE BAŞIMIZDAKİLER BU ALT BÖLGEMİZ OLAN VEDE SURİYENİN KARIŞMASINA SEBEB OLANDA BİZ DEĞİLMİYDİK NE OLDUDA ŞİMDİ DURUM DEĞİŞTİ BIÇAK BİZİ KESMEYE BAŞLAYINCA ANLADIK VEDE HALEN GENE ANLAMIYORUZ PYD YE SİLAH YIĞINAĞI YAPILIRKEN BU SİLAHLARIN NASIL GELDİĞİ VEDE NASIL YERLERİNE GİTTİĞİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ FAKAT YA BİZİM