Patlama

Patlama

4718 (0)

Lütfullah KALELİ

Lütfullah KALELİ

13 Kasım öncesi 20, zırhlı tümen cephaneliğinde meydana gelen patlama   mutlak bir sabotajı  göstermekte. Suriye’ye gönderilen zırhlı birliklerin etkin olduğu, büyük zayiatlar verdirdiğini bizlere anlatan bir sabotaj. Benzer patlamalar Türk ordusu Arap yarımadasında savaşırken de olmuştu. Yüz yıl sonra değişen bir şey olmadığını bu patlama vesilesi ile tekrar anlamış olduk.
Amerika ziyareti öncesinde; Türk devlet adamlarına verilen ince mesajlar da işin cabası. Turump’ın mektubundaki akıllı olun mesajının bir başka versiyonu. Ardından İstanbul’da mukim(oturan) İngiliz ajanın öldürülmesi, bana kaşıkçı cinayetini hatırlattı. Komplike bir operasyon.
Amerika’daki görüşmeler çetin geçmişe benziyor, sonuç vermeyen görüşmeler, iki tarafta kucağındaki taşları dökmüşe benziyor o kadar. Amerikalılar egolarını biraz tatmin etmişe benziyorlar. Bizimkiler de biraz zayıf kalsa da misilleme yapmışlar. Görüşmeler zinciri  uzun zaman alacak gibi.
Basına baktığımızda, ortalığı bir yağ kokusu almış gidiyor. Tarihimiz boyunca devletimiz ne çektiyse, bu yağdanlıklardan çekmiştir. Yöneticilerimizin üzerinde yağ kokusu olmamalıdır. Ortam yağdanlıklardan ve yağ kokularından temizlenmelidir.
Bundan sonra düşmanlarımız, cepheyi genişleteceğe benziyorlar. İçerideki düşman cephesi, oldukça tehlikeli manevralar yapıyor.Adına ne denirse densin içerideki olumsuz her türden hareketlenmelere izin verilmemeli, her usulden önlem hayata geçirilmelidir.. başarıya ulaşmış içimizdeki dış kaynaklı eylem, beka sorunu haline gelecek, kısa sürede kronikleşecektir.
Türkiye cumhuriyeti devleti, kendine tehdit oluşturabilecek irili ufaklı yapılara karşı daha da etkili olmalı, Avrupa’nın göbeğindekilerle de  mücadele etmeli, imhalara başlamalıdır. Avrupa ülkelerinde mevcudiyetini idame ettiren düşman yapılar ve sahipleri kendilerini artık güvende hissetmemelidirler.
Balkanlardaki etkinliğimizi, takviye etmenin yollarını da bulmak zorundayız. Kafkaslardaki varlığımızı üçe katlamak zorunluluğu hasıl olmuştur.Azerbaycan’daki hareketlenmelere derhal son verecek girişimlerde bulunulmalı, yönetime sızmış Ermenilerin temizlenmesine derhal başlanmalı, Azerbaycan devleti Türk halkını karşısına alacak her türlü hatadan derhal vazgeçirilmelidir.
Azerbaycan’daki her türden fitne hareketlerinin ardında; İran devrim muhafızları ile Ruslar- Ermeniler ve diğer Ortodokslar aranmalıdır.Yeni Akdamar facialarının yaşanmasına izin verilmemelidir.
İleride, pusudaki düşman başlığı altında bazı şeyleri dikkatinize sunmak istiyorum.
Sözün özü; önümüz açık. Kızılelma yolculuğuna devam. Etrafımız düşman kaynamakta, her türlü kahpeliği tezgahlamakta. Dünde böyle idi, bugün de böyle, yarında böyle olacak. Çok olan düşmanlarımızı imhadan sonra nasıl gömeceğimizi düşünmeliyiz. Önümüzde kıymetli fırsatlar var değerlendirmeliyiz. Yoksa  derler ha! Benden demesi.
Görkemli Çalabımızın görklü selamları,  Bugünleri hakkıyla yaşayan, yarınlara hızla hazırlanan, hiçbir fırsatı kaçırmayan kınalı kuzularımızın üzerine olsun vesselam.

 Lütfullah Kaleli


Etiketler; #Patlama
Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.