Keyifli Ramazanlar, Eğlenceli İftarlar!!!

Keyifli Ramazanlar, Eğlenceli İftarlar!!!

10035 (0)

Prof. Dr. A. Kağan Karabulut

Prof. Dr. A. Kağan Karabulut

Ey Rabbimiz! Doğu Türkistan'da oruç tutmaları, namaz kılmaları Çin hükümetince yasaklanan ve sistematik olarak işkence edilen soydaş ve dindaşlarımız için, Suriye'de bombalanan, Esed'in askerleri ve yandaşlarınca yok edilen kardeşlerimiz için, Arakan'da yakılarak, boğularak öldürülen kardeşlerimiz, tecavüz kurbanı kız kardeşlerimiz, insan kasapları tarafından parçalanan evlâtlarımız için, Mısır'da sabah namazında secdede iken ve Rabia meydanında otomatik tüfeklerle taranarak şehit edilen ve zindanlarda şehadet sırası bekleyen müminler için, Irak'da, Afganistan'da bomba olup yağan demokrasilerle, Filistin'de, Lübnan'da İsrail mermi ve füzeleriyle paramparça olan, şehit olan minicik bedenler, analar, genç kızlar, aslan gibi delikanlılar için, kaderi Kara Kıta Afrika'da açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşlardan ölen onbinlerce kardeşimiz için üzülmeyi bile çok gören biz konformist Müslümanlar’a, egosentrik düşünce ve yaşam tarzını benimsemiş zavallılara akıl, izan, vicdan, merhamet ve bir an önce tövbe etmeyi nasip eyle.
Bütün bu acılara sırt çevirip, umursamayıp, dizi ve reklam arası ibadetlerimizle sana ve affına yol bulamayacağımız gerçeğini idrak etmeyi nasip eyle. Zalimin ve zulmünün karşısında dimdik durmadan, hele hele zulme rıza gösterip, zalimlerin dillerini, söylemlerini kuşanarak ve onlara yaranmaya, yanaşmaya çalışarak ne adam gibi adam, ne de kul gibi kul olunamayacağını anlamayı ve bu idrakle yaşamayı bizlere lütfeyle. Emperyalistlerin zincirlerinden kurtulmayı, vahşi kapitalizmin tesirlerinden bir an önce azade olabilmeyi tepeden tırnağa her birimize lütfeyle.
Bütün bunlar hiçbir şey ifade etmiyorsa, kalbimizde en ufak bir üzüntü dahi meydana getirmiyorsa da, yapacak bir şey kalmamış demektir. Bu durumda herkese önden bol garnitürlü soğuklar, taze tereyağları, lor peynirleri, çok özel ballar, arkasından tereyağlı çorbalar, çeşit çeşit su börekleri, zeytinyağlılar, en azından iki üç çeşit bol etli ve lezzetli pilav ve ana yemekler, takiben bir kaç çeşit tatlılar ve çay, kahve, kola, meşrubatla süslenmiş, kuruyemiş ve meyvelerle bezenmiş sofralar, yanında doyasıya tadabileceğiniz BOL MİKTARDA MÜSLÜMAN KANIYLA BİRLİKTE servis edilmekte, iştihalarınızın emrine amade sunulmaktadır. Afiyetle yiyiniz, içiniz efendim. Haa sonrasında da soda falan, aman ihmal etmeyiniz, zira insan kanı biraz şişkinlik yapabilirmiş diyorlar da.
Unutuyorsak, unutturuluyorsak, utanmıyorsak, hissetmiyorsak, üzülmüyorsak, her şeyimizle destek olamıyorsak, hiç değilse gözyaşlarıyla bu kardeşlerimizin kurtuluşu ve felâhı için Rabbimize el açıp yalvarmıyorsak, ne diyelim, Ramazanınız mübarek, sazlı sözlü, fasıllı semazenli İftar Sofralarınız Keyifli Ve Eğlenceli Olsun Efendim...
Tabii İçinize Siniyorsa...
Rabbim her bir hâl ve hareketimizi mizanına koyacaktır elbet. Ramazanı ona yakışır bir şuur ile idrak etmemiz temennisi ile...

 Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Yorum Ekle
Ad Soyad
Yorum Başlığı
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.